• köylü milletin efendisidir

  202.
  Böyle deyip deyip köylüleri yüceltmeyin. Hayatında köye gitmemiş, köylüler hakkında tek bilgisi olmayan insanlarsınız burda köylülere methiyeler düzüyorsunuz.
  Ege'nin koylarına benzemez köyler. Akıllı olun.

  Ayrıca Atatürk'ün bahsettiği köyler de eminim ortaköy, karaköy, kadıköy falandır. Diğer Köylüler üstüne alınmasın lütfen.
  11 -7 ... essy
 • yunanların tırşığı sahiplenmesi

  2.
  adamlar psikopat eski sevgili gibi ya. aranızda sınırlar vardır ama yine de elleri kolları sınırları aşar ve size ait olanları almakla kalmaz, sahiplenir.
  türk kahvesini aldınız eyvallah, baklavayı da istediniz tamam. ama konu tırşıksa orda duracaksınız!
  %50 tırşıkçıyı zor tutuyorum. bir ellerinde pıçah öteki ellerinde domatesle bekliyolla.
  8 -1 ... essy
 • anın tırşığı

  1.
  Bu zamana dek düşünülmemiş olmasına çok şaşırdım. Her türlü saçma salak başlık açılacak da böylesi faydalı bir başlık neden sözlükten ve değerli yazarlarından mahrum bırakılacak ki?

  Başlıyorum. Anın leziz, iştah açan kızartma tırşığıdır.
  anın tırşığı
  Biberi saplarıyla attığım doğrudur evet.
  19 -14 ... essy
 • doğuluları sevmeyen insan

  14.
  Diyarbakırlı bir Doğulu olarak başlığı da entryi de gözyaşları içinde okudum. Hatta öyle ki, gözlerime dolan yaşlardan sonunu zor okuyabildim. Bir yumru boğazıma oturdu sanki, ses tellerim çamaşır teli gibi gerildi, güçlükle nefes alabildim, boğulacak gibi oldum.

  Bunu bana neden yaptınız? Bizi niye sevmediniz?
  16 -1 ... essy
 • starbucks ta bilgisayarla saatlerce oturan tipler

  18.
  Hemen hemen her gün Starbucks'ta bilgisayarlarıyla harıl harıl bir şeyler yazarken gördüğüm tiplerdir.

  Adamlar beleş wifi buldum demiyorlar da, atmosferi çok güzel, rahatsız eden garsonlar yok diyorlar.
  Kardeş Allah aşkına bilgisayarını da al git. Her gün seni ve beleşçiliğini görmek istemiyorum.
  8 -4 ... essy
 • sözlükteki bedduacı tayfa

  1.
  Duyar kasıcı tayfanın kardeşleridir, bi büyükleridir.
  Önce duyar kasarlar sonra üstüne bedduayı basarlar. Espri kabiliyetlerinden yoksundurlar. mizah kaldırabilecek zekaları, kavrama meziyetleri olmadığı gibi; Yazılanları yazıldığı gibi okurlar ve ironi denen kelimenin ne olduğundan haberleri dahi yoktur. Tek yapabildikleri beddua etmektir, kelime dağarcıkları kısıtlıdır.

  Çıkın şu kafadan ya. Erkekleri gömerim "allah sana erkek evlat versin" dersiniz, zenginliğimden bahsederim "kuruş paralara muhtaç ol" dersiniz, işe lamborghini ile giden bim kasiyeri başlığını açarım "allah seni daha daha beter durumlara soksun" dersiniz. Siz ne diyorsunuz hakikaten ya? *

  Bakın yanlış yerdesiniz. Bence geldiğiniz yere, feysbuka geri dönün. Orda +40 yaş amcalarla çanak okey falan oynayın. Her cuma güllü kalpli tesbihli fotoğraflar paylaşın. Yüce Yaradanı da beddualarınızla meşgul etmeyin. *
  12 -2 ... essy
 • ağırlık yapmasın diye nakit taşımamak

  1.
  En büyük problemim cidden. Hayır bankadaki tüm paramı çekip cüzdanıma ağzı kapanmamak üzere koymayı ben de çok isterim fakat boyun, sırt ve bel ağrısı problemlerim olduğum için çantamda ağırlık yapacak şeyler bulundurmuyorum.
  (boyun ağrısını anlayabiliyorum. Neticede değerli bir yükü taşıyan inanılmaz narin bi yapı.)

  Çok zor. Ben de isterim nakit mi kart mı sorusuna nakit demeyi, üstü kalsın deyip havalı bi çıkış yapmayı, hayat bilgisi amil bey gibi günün sonunda paraları saymayı... Ama yok. Hayat kesinlikle adil değil.
  5 -2 ... essy
 • reklamlardaki saçmalıklar

  55.
  Reklamlarda olağanüstü güzel kadınları oynatıp oynatıp reklamın sonunda da "biz böyle güzeliz, şöyle doğalız, böyle mükemmeliz" demeleri.

  Bi kere kendimize olan güvenimizi şu kadınlarla zedeleyip de nasıl güven aşılamayı düşünüyorsunuz? Daha çok moralimiz bozuluyor yalnız. *
  5 -1 ... essy
 • sevgilimvar

  1.
  On birinci nesil yazar.
  Nickinden de anlaşılacağı üzere sevgilisi var. Ama ben tam ikna olmadım. Biraz daha izah etmesini beklerim. Eğer sevgilisi varsa bunu ispatlasın!

  Mesela şöyle bir şey yapabilir yürekten inanmamız için.
  sevgilimvar
  12 ... essy
 • ilber ortaylı nın orhan pamuk a verdiği ayar

  13.
  Ayar mı? Ben daha çok çekememezlik görüyorum. Ayrıca ilber, lütfen sen Osmanlı saraylarındaki entrikaları anlatmaya devam et, bırak da onu edebiyatseverler sorgulasın, tarihçiler değil.

  Ayar diyorsunuz da, şerefe zaten minare balkonudur. Vakit-saat aynı kelimelerdir. Bayılıyorsunuz kalıplaşmış kelimeleri kullanmaya.
  Belki de Orhan'ı sevememe sebebiniz bu; onu anlayamamanız. Hadi siz biraz daha sunay akın, elif şafak hatta daha çok idrak edebilmeniz açısından pucca falan okuyun. Orhan sizi aşar.
  Çekemiyor oluşunuzda Nobel ödülü almasının payı da olabilir mi?
  4 -11 ... essy
 • the handmaid s tale

  27.
  “Yaptığımız şey şu; onları izliyoruz: Erkekleri. Onları inceliyoruz, besliyoruz. Memnun ediyoruz. Onlara kendilerini güçlü hissettiriyoruz. Ya da zayıf. Onları o kadar iyi tanıyoruz. En büyük kâbuslarını biliyoruz. Birazcık çalışmayla, olacağımız şey o. Kabusları olacağız. Bir gün, hazır olduğumuzda yakanızda olacağız. Bekleyin."
  the handmaid s tale
  5 ... essy
 • tango necla

  26.
  Seninle şöyle olabilirdik...
  tango necla
  12 -4 ... essy
 • pucca nın 7 senelik hapis cezası alması

  5.
  Aynı zamanda birden fazla duruşması devam ederken ilk bundan böyle ağır netice aldı demek.

  instagram'daki storysi çok üzdü. Arkada da minik oğlu her şeyden habersiz oynarken pucca'nın çaresizliği, üzüntüsü, gözyaşları dokundu içime.
  2 yaşındaki oğlundan 7 sene ayrı kalacak bi tweet yüzünden. bu korku ona yetmiştir, bir daha değil tweetler atmak, sosyal medya bile kullanacağını sanmam.
  14 -7 ... essy
 • kız istemenin kadını aşağıladığı gerçeği

  16.
  Kesinlikle oldukça aşağılayıcı. Hele kadınlar bu gerzekçe adetten memnun kalmışçasına "beni istemeye gelecekler, babam da verecek ihihihi" diyor ya, benim sinirden elim ayağım titriyor. O an sadece kadına cahilliğinden ötürü acıyorum.
  Cehalet büyük mutluluk sonuçta.

  Almak, vermek, kızı verdik, oğlumuza Alacağız... Böyle mide bulandırıcı adetler sadece gelenek görenek saçmalığından.
  Kadını mal olarak gören ve erkeğin de istediği her şeyi kendisine alınmasını erkeklere hak tanıyan ataerkil zihniyetin ürünü işte. Çok şey beklememek lazım.

  Edit: aileler birbirlerini yemekle de tanıyabilirler. Sırf tanışmak için çağ dışı yöntemlere başvurmaya gerek yok. Hepinizin niyeti kadını aşağılamak biliyoruz, hiç lafı evirip çevirmeyin, kılıf uydurmayın, komik oluyorsunuz.
  24 -33 ... essy
 • hoşlanılan erkeğin eril olması

  1.
  Afedersiniz er*l yazacaktım fakat sözlük formatını hiçe saymak yakışık almazdı.

  Düşünsenize biri ilginizi çekiyor, eli yüzü düzgün de biri. Hoşlanmaya başlıyorsunuz, boyu posu da yerinde. Bunu babama damat olarak getiririm diye hayallere dalıp dalıp çıkarken birden er*l olduğunu öğreniyorsunuz...
  Oysa ki hayallerinizin içinde aynı feminizm yürüyüşünde aynı pankartı tutmak, aynı sloganı atmak gibi istekler de mevcutken.

  Şaka gibi ya. Kadınları anlamayan, anlayamayan, anlamaya idrak kapasitesi izin vermeyen, düşüncesiz, nadan heriflerle işim olamaz.
  Kalbime taş bağlar, yine de böyle biriyle karşılıklı oturup da varoş içeceği olan, harabe mahallelerde sıklıkla tüketilen çay bile içmem.
  3 -3 ... essy
 • kadın ehliyetlerinin toplatılması gerekliliği

  4.
  Bir kadının icat ettiği yazılımla sözlüğe girip kadınları kendince aşağıladığını sanan minik mizojinist zırvası.
  13 -11 ... essy
 • 4 dürüm çiğ köfte yemek

  1.
  Bugün yaptığım çılgınlık. Hayır Allahtan yiyip yiyip kilo almayan bi bünyem var yoksa çoktan ağır yaşamlar programına çıkıp nowzaradan'la tanışma şerefine erişirdim.

  Sabah 3 (yazıyla üç) akşam da 1 (yazıyla bir) adet yemem dolayısıyla 4'ü tamamladım ve bol marullu, nar ekşili, domatesli, turşulu çiğ köfteyi gömdüm. Pişman mıyım? Hayır.

  Yarın da lahmacun arası adana kebap deneyeceğim çok heyecanlıyım.
  16 -1 ... essy
 • essy

  1975.
  Geldiğim yeri de, aslımı da unutacak kadar sonradan görme, başkalarına yaranacak, kürtlüğü kötüleyecek kadar yalaka, kendi seçimim olmayan milletimle övünecek kadar da aptal değilim. Haddini bilsin herkes.
  Adamlığı kürtlükten feragat etmek, başka milletlere itaat etmek sanan dingillerin kokuşmuş beyni burnuma kadar geldi.

  Mizahı severim ama zekice yapılanını. Sizin salaklıkla taçlanan cehaletinizin gülünç hiçbir yanı yok.
  26 -5 ... essy
 • essy

  1968.
  O eli önce bi indir!
  essy
  22 -4 ... essy
 • yılmaz özdil tarzı entry yazmak

  37.
  1...2...3...4...5...

  6...7...8...9...10...

  11...23...36...42...51

  52....78.....86...

  90...95...96...

  Cumhuriyet'in 96.
  Yılı kutlu olsun...

  ..
  12 -3 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum