• açık oy vermenin gösteriş olması

  1.
  Sağ elin artı oy verdiğini sol el görmemeli düşüncesinde bir hayırsever olduğum için asla açık oy vermiyorum. Gösterişi, şovu sevmem çünkü. Karşımdaki minnet duymasın, mahcup olmasın istiyorum... Ama hep iyi niyetimden kaybediyorum...
  12 -1 ... essy
 • 14 dakika geçtiği halde sevgilinin mesaj atmaması

  90.
  Kişiyi derin şüphelere gark eder... Tam 14 dakika! Allahım sen koru...

  Ya başına bir şey geldiyse? Ya bi çukura düştüyse ve yardıma ihtiyacı varsa? Ya cüzdanı çalındıysa ve hırsızın peşinden koşarken araba çarptıysa? Yere düştüyse ve hastaneye kontrol için gittiğinde beyninde tümör olduğu tespit edilip acilen ameliyata alındıysa? Yoğun bakımdaysa ya da? Başında kimseler olmadan tek başına hastane köşelerinde yardıma muhtaç haldeyse? Bilinci kapalıysa? Elim ayağım titriyor ihtimaller arttıkça...

  Aklımı yitiricem 14 dakika ne demektir ya? Polise, jandarmaya, fbi'a, cia'e haber salıcam az kaldı... Paranoyaklık, telaş, şüphe ve sevgi birleşince çok kötü bir sonuç çıkıyo...
  8 -5 ... essy
 • göz doktoruna güzel günleri göremiyorum demek

  1.
  Doktorun diplomasını yırtıp bir sahil kasabasına yerleşip hayatını sorgulamasına sebebiyet verir. Sarsılır, yıkılır, bilmediği yerden gelir şikayet...

  Verdiğin hiçbir lens, gözlük güzel günleri göstermiyor be doktor... Güzel günlerimiz olmadıktan sonra net görmüşüz ne fark eder? Tamam doktor, sus doktor...
  25 -1 ... essy
 • netflix

  416.
  Bence ülkeden çekilme sebebi sansür falan değil, hakan muhafız dizisi...
  Büyük utançtı sahiden...
  Türk dizisi çekiyorlar o da Hakan muhafız oluyor şaka gibi. Sanki Türk dizilerinde dramdan çıkıldığı varmış gibi fantastik çekildi.

  Dizibox yeter bana. Bahis, poker reklamlarının tadı bile başka oluyo, anlayamazsınız. Ayrıca la casa de papel'den önce bu platformun varlığından bile haberiniz yoktu kesin şovu.
  14 -3 ... essy
 • evi arabayı satıp yozgat a yerleşmek

  1.
  Ara ara gelen istek. Napıyorum ki bu şehirde? Beni buraya bağlayan ne var ki? Satsam şöyle evi arabayı, gitsem Yozgat'a, güzel bi yazlık alsam...
  Bahçesinde domates biber maydanoz eksem... O kadar bunaldım ki çevremdeki samimiyetsiz insanlardan, şehir trafiğinden gürültüsünden...

  Değer be. Hayali bile nefesimi kesiyor heyecandan... Huzur arıyorum sadece! Bekle beni Yozgat!
  6 -4 ... essy
 • makyajsız türk kızı

  8.
  Kendi yüzünüzü kaplayan kıl yumağı sakalınızı kesip saçınızı 3'e vurun da öyle konuşun beyler. Mağara adamı gibi ortalarda dolaşıp tipinizi kamufle etme çabalarınız, sonra da kızları eleştirme yüzsüzlüğünüz gülünç.
  Allahın homo erectuslarının laflarına bakın hele.
  12 -2 ... essy
 • hatayı hep başkasında arayan insan

  8.
  Haksızdır.
  Asla hayatımdaki hataları başkalarında aramadım. Suçlu her zaman benim.

  Mesela biri üzdü mü beni? Buna olanak sağlayan elbette benim. Biri üstümde hakimiyet kurmak mı istedi? Bunu ona düşkündürten benim hal ve tavırlarımdır. Ezmek mi istediler? Tabii ki kendimi ezdirecek kadar pasif davranmışımdır. Hakkımı mı yediler? Sesim yeterince gür çıkmamıştır.
  Tercihlerim kötü sonuçlar mı doğurdu? Öyleyse seçimlerim yanlış. Olmak istediğim yerde değil miyim? Yeterince azimli davranamamışım.

  Suçu, hatayı ona buna atıp kendimi temize çıkarmayı o kadar çok isterdim ki.
  11 -1 ... essy
 • ted konferansları

  10.
  "yenilin, daha güçlü ayağa kalkarsınız. Yenilin, artık ne yapacağınızı ve daha önemlisi neleri yapmayacağınızı biliyorsunuz. Yenilin, hayat sürprizlere gebe. Yine yenilin daha iyisi olsun, daha güzel yenilin en kusursuzu olsun. Yenilin. Yenilmek. Yenil."

  Arkadaşlar konuşmam hazır, ben de ted konuşmacısı olabilir miyim? Hayır bu ted konuşmacıları yenilginin ekmeğini çok yedi de, ben de nasiplenmek istiyorum. Ne eksiği var bu konuşmamın diğerlerinden?
  11 ... essy
 • şimdi yapılmak istenenler

  6.
  Yataktan çıkmayıp akşama kadar ağlayarak nutella kaşıklamak...

  malum, Eylül geldi. Yağmurlar da başlar. Bilirsiniz biz Tumblr'cıların mübarek ayıdır bu, yapmamız gereken birtakım ritüellerimiz var. Nutella, depresyon hırkası, yağmur, kedi, hüzünçlü müzikler, kareli battaniye...
  8 -1 ... essy
 • starbucks a gitmeyen insanların kültürsüz olması

  76.
  Eskiden olsa belki, ama şimdilerde öyle elden ayaktan düştü ki. Daha kahve adını söyleyemeyen, bardak boylarını ve kahvelerin içeriklerini bilmeyen ergen Kezbanların ve kroların kutsal mabedine dönüşen bir yer halini aldı. Baristalar da bunlara göre evrildi sanırım, kro müşterilerinden hiçbir farkları yok artık. Ben ristretto bianco diyorum, onlar con panna veriyorlar. Şaka gibi.

  Üfff bi Starbucks keyfimiz vardı kültürlü entelektüeller olarak, onu da mahvetmeyi başardınız cehaletinizle. Starbucks'a alternatif olacak başka bildiğiniz Coffee Shoplar varsa aydınlatın pls. Elitliğime zeval gelsin istemiyorum. Elimde oğuz Atay kitabıyla kalakaldım öyle, mağdurum.
  9 -11 ... essy
 • celal şengör

  1002.
  Jeolog haliyle tarih öğretmenliğine soyunmasını garipsiyor, hatta uyuz oluyorum.
  Hadi celal dedecim, sen yer şekillerini inceleme maceralarını ve darwin'in bilmem kaçıncı bin kez noktasından virgülüne kadar defalarca anlattığın hayat hikayesini anlatmaya devam ederken; profesör, bilim insanı arkadaşlarınla da (tercihen stephan hawking) övünmeye, caka satmaya devam et. Öptüm. Papyonlarına da bayılıyorum ayrıca.
  8 -11 ... essy
 • asker arkadaşımdı şimdi hayat arkadaşım oldu

  1.
  En tatlış düğün arabası yazısı...
  Sanırım netflix sponsorluğunda gerçekleşen bir düğün bu. Dizilerindeki eşcinsellik az gelince bi de böyle gerçek hayata da taşımak, normalleştirmek istemişler. *
  asker arkadaşımdı şimdi hayat arkadaşım oldu
  15 -12 ... essy
 • yetkililerinin sözlüğün gidişatına müdahalesi

  21.
  Siz burda "o bana bunu dedi, şu şöyle yaptı, nickaltımda salak dedi, bu saçımı çekti, bu bana küfür etti" diye sızlanıp ilkokul minvalinde şikayetlerle entryleri çocukça gammazlarken sizin bu çocukluklarınızla ilgilenen, yorulan yalnızca yetkililerdir. Bunca emeği görmezden gelemezsiniz.

  Anca oturduğunuz yerden atıp tutun, harikasınız. Sizden de bu beklenirdi anca.
  13 -11 ... essy
 • sevgiliyle asit yağmurunda el ele yürümek

  1.
  10/10 aktivite be...
  Hem mutlusunuz, hem heyecanlı, hem yağmur yağıyor... oldukça romantikli bi ortam değil mi ya? Düşünsenize karşılıklı eridiğinizi, etinizin cızırdadığını...

  Kimyagerler favlayabilir mi? Birkaç şey soracağım da. Yardımcı olabilirlerse sevinirim...
  19 -6 ... essy
 • knşmmz grkn şylr vr

  1.
  Keşke bu başlık da trollük eseri olsa. Maalesef bu isimde bir kitap var. Önerilerde karşıma çıkınca uzun süreli şok yaşadım. Ciddi ciddi böyle bir kitap çıkarılıyor, uğruna ağaçlar kesiliyor. Hem doğayı hem zihni mahvediyoruz bu ne ya.
  kelime dağarcığı 50 kelimeyi geçmeyen sosyal medya fenomenlerinin etkisiyle gelişen Türk edebiyatının geldiği son durum. Tam da wattpad belasından kurtulduk derken.
  knşmmz grkn şylr vr
  Kitabın sonsözü de şu galiba: üff snne be slk.

  Edit: bayılıyorsunuz duyar kasmaya. Kitabı kapağına göre değil, ismine göre yargılıyoruz. Önyargılı olacaksam da olayım. 'konuşmamız gereken şeyler var' yerine böyle ergence bi isim almak başlı başına saçmalıktır.
  33 -11 ... essy
 • intihar etmeyi düşünmek

  21.
  korkan yeterince ölmek istemiyordur, mutsuzdur sadece. ölme isteğinin üstünü örtmesi için yaşayacağı bir sevince bakar. oysa gerçek anlamda ölmek isteyen en mutlu anında bile aklında ölümü bulundurur. bu istek böyle ara sıra gelmez, kişiyle birlikte yaşar.

  bunu arzulayan da öyle bir çöküşte ve boşvermişliktedir ki, hayatta ardında kalanları düşünecek mecali olmayacağı gibi, ölümden sonrasını da düşünecek hali kalmaz. o belirsizlik, meçhullük, müphemlik bile öyle başını döndürür ki insanın, korku yerine rahatlama gelir.
  korktuğum ise ölüm değil, intihar. başarılı sonuç vermeme ihtimali, sonraki hayatımı öncekinden beter yaşama düşüncesi.

  kısacası bekliyoruz ölümü işte. korkmadan, kapımız açık şekilde. intihar edemeyecek kadar cesaretsiz, ölümün yolunu gözleyecek kadar da cesuruz.
  8 -1 ... essy
 • yeğen sahibi olmak

  7.
  Başlarda iyidir hoştur, doğurmadan anneliği/babalığı tadarsınız, evladınızmış gibi bağrınıza basar, mamasından kakasına kadar ilgilenir, sorumluluk sahibi olursunuz. Ama büyüyünce çok bozuyorlar.
  Ergenlikleri çekilmez oluyor, ergenlik buhranları çıldırtıyor. Mal mal tavırlar, en ufak şeye tripler, ağlamalar zırlamalar, berkecan beni fark etmiyo üzüntüleri, aptal yaz dizileri, salak aleyna tilki şarkıları, çöple yarışır ucuz aşk romanları...
  Üff artık büyüseler keşke, bezdim.

  Ha arkadaşlar, malum kürtlük. biri ergenliği atlatsa sırada +8145185 yeğenimin daha ergenliğinin sancılı süreci var... Çok zor...
  12 -2 ... essy
 • yusuf reis

  8.
  Ömer çelakıl ile caner taslaman karışımı bir yazar. Ayetleri önce eğip büküyor sonra içindeki esrarı meydana seriyor.
  Ucunu köşesini birleştiriyor, rakamları sayıları topluyor, üstüne ekliyor, içinden çıkarıyor sonra ne olduğunu anlayamadan pat diye gizemi gözler önüne seriyor... Subhanallah ibretlik.
  Entrylerini büyük bir aydınlanma eşliğinde, bolca da huşu ile okuyorum. inanılır gibi değil...
  9 -1 ... essy
 • dove

  45.
  Ürünlerinin içindeki nemlendirici oranı çok fazla, hani diğer markaların malzemeden çalıp eklemediğinden. Yeşil sabun kullanan tipler anlamaz.

  Ortalamanın üstü bir marka. Fiyatı tuzlu olsa da kesinlikle değiyor. Kremlerine ayrıca hastayım. Hem yumuş yumuş cilt vaat ediyor hem misler gibi kokutuyor.
  9 -2 ... essy
 • ilk buluşmada kır düğünü isterim diyen kız

  1.
  Buluşmanın asıl amacını ve gidişatını yönlendirmek isteyen, bilindik kızlardan olmayan, niyetini baştan belli eden kızdır.

  ilk buluşmada düğün planlarını anlatır, ikincide aileleri tanıştırır, üçüncüde söz nişan yapılır. Bu hızla beşinci buluşma da nikah salonunda olur bence. Böyle niyeti ciddi kızları üzmeyin beyler.
  14 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum