• göğüs dekolteli tişört giyen erkek

  2.
  Eğilirken de dekoltelerini kapatır...
  Madem bakılmasından rahatsız oluyorsunuz o zaman giymeyin arkadaşım hayret bişi yaa. Ahlak bırakmadınız memlekette pis yollular.
  8 -2 ... essy
 • tengir budun milliyetçilikten prim kasma kursu

  2.
  Valla ben de başvurdum da bakalım. Belirli şartları varmış, yerine zorlanmadan getirebilirim umarım...

  3 kelimelik cümleleri satır satır yazıp paragraflara ayırmak, yazılar arasına en az 10 (yazıyla on) görsel eklemek, yazı sonuna kaynak eklemek, halkı galeyana getirmek gibi vasıflara sahip yazılar olmalıymış. Ha bi de bol bol Türklükle övünmek, diğer milletleri aşağılamak vs...

  Ama sanırım en zoru çorap değiştirir gibi ideoloji değiştirmek olacak benim için. Yapabilir miyim bilmiyorum.
  13 -4 ... essy
 • sözlüğün en güzel kızı essy dir

  27.
  En güzel kızının essy olduğu bir sözlüğün geri kalan kızlarını düşünmek bile istemiyorum. *
  Ayrıca kurban olun bıyıklarıma kaşlarıma!
  8 -3 ... essy
 • 2020 2021 eğitim öğretim dönemi

  4.
  Hakan taşıyan'ın yaşamak ölmekten hazin geliyor deyişi gibi bir dönem olacak anlaşılan.

  Okul dışında her yeri açık bırakarak kendilerince önlem aldıklarını düşünerek böyle bir karar alan herkesin abv.
  3 -2 ... essy
 • reşat nuri güntekin

  68.
  bana türk edebiyatını sevdirmesinin yanı sıra, 1900'lü yılların başlarında yazdığı kitaplarıyla kadınlar açısından birçok farkındalık da yaratmış, o dönemin şartlarını zorlayan yarattığı kadın karakterler ile kadınlara cesaret ve güç aşılamış, basit aşk öyküleri yazmak yerine kadınların güçlerini idrak edebilmelerini sağlayarak erkek egemenliğine boyun eğmemelerini mükemmel bir edebi dille sağlamıştır.

  --spoiler--
  çalıkuşu'ndaki feride düğününe birkaç gün kala aldatıldığını öğreniyor ve affetmek veya hesap sormak yerine evi terk edip izini kaybettirip öğretmenlik yaparak eline ekmeğini alıyor, kendini aciz hissetmiyor.

  dudaktan kalbe'deki lamia evlenmek üzere iken delicesine aşık olduğu adamın onunla sevdiği için değil, acıdığı ve ortada kalmaması için evlendiğini duyuyor ve gururunu ve onurunu düşünüp adamı terk ederek farklı hayat yoluna ilerliyor.

  acımaktaki zehra babası tarafından annesine baskı ve şiddet uygulandığını gördükten (sandıktan) sonra hiçbir erkeğe bel bağlamadan tek gayesinin kendi ayakları üstünde durmak olduğunu anlayarak başarılı bir öğretmen oluyor.

  ve nice ders niteliğinde kitapları.
  --spoiler--
  6 -1 ... essy
 • online eğitim istemiyoruz

  2.
  istemiyoruz arkadaşım, evde eğitim görmek isteseydim açıköğretim veya uzaktan eğitim okurdum. yetti üf. (#43857321)

  edit: kusura bakmayın da harç parasını ödüyorsam o eğitimi almak zorundayım. biz de biliyoruz slayttan yazı okumak dışında hiçbir vasfı olmayan hocaların olduğunu. yine de evde hiçbir verim alınamayacağını bildiğimizden kötünün iyisi diyerek yüz yüze eğitim istiyoruz. dilerseniz konuyu derinlere taşıyıp eğitim sistemini tartışalım?
  Ve herkes online eğitim imkanlarına sahip değil. Norveç gibi ülkeyiz de sanki herkes konfor içinde lüks ve huzurlu evinde eğitim alacak.
  11 -8 ... essy
 • essy

  2489.
  Bebeğim bi kpss'lik işi var öğretmen olmamın, halihazırda okuduğum bir bölüm mevcut. Amacım göt büyütmek olsaydı devamını sağlardım bunun. Hadi yaylan.
  6 -5 ... essy
 • sözlükte elini sallasan öğretmene denk gelmesi

  6.
  mezun olanın buraya üye olması kıstası var sanki. tüm gün evde göt büyütüp hazır paraya kondukları için canlarının sıkılması ve farklı mecralara yönelip zaman öldürmek istemeleri çok normal değil mi???? sonra da öğretmen duyarı kasar sevimsizler. *
  9 -5 ... essy
 • üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi

  3.
  tırnaklarımı kemiriyorum sinirden. ulaşım iznini açın, ordan oraya virüsün taşınmasına müsaade edin; düğünlere nişanlara izin verin, virüs özerk bölgesini kursun; camii açılışları ve mitingler düzenleyin, sosyal mesafe hak getire; turizmin önünü açın plajlarda sahillerde virüs fink atsın; fabrikaları bu süreçte hiç kapatmadan gariban asgari ücretli işçileri dip dibe çalıştırın bozuk ekonomiye halel gelmesin diye ama konu eğitim oldu mu risk düzeyi tartışılır hale gelsin. bu kadar umurunuzda mı cidden?

  kısaca desenize gelir elde etmediğimiz konuları rafa kaldırıp salgın bahanesine sığınıyoruz diye... bu kadar düşünceli oluşunuz gözlerimi yaşartıyor.
  mitingler, açılışlar, düğün ve eğlence mekanları da online olursa seviniriz.

  edit: kendini ve çevresini koruyabilecek, önlemini alacak bilinçli insanlardan söz ediyoruz, ilkokullu çocuklardan değil. hadi siz alışveriş merkezlerinde takılarak bu kararın doğruluğuna kanaat getirmeye devam edin.
  9 -12 ... essy
 • iz bırakan kitap cümleleri

  8191.
  şimdi ölecek olsaydım eğer, bu benim en mutlu anım olurdu zira korkarım ki ruhum alabildiğine doymuştur ve korkarım ki, bilinmeyen bir akibette böylesine bir doymuşluğun yerini alacak huzur bulunmayacaktır.

  iktidar, bertrand russell.
  3 -1 ... essy
 • dilan dere

  614.
  Erkeklerin varoş kız sevgisine en büyük örnek. Düzeyiniz bu işte beyler, devam. *
  18 -8 ... essy
 • doktorlar leventin elayı terk ettiği sahne

  26.
  Düğün günü gelinliğimi giyip gelin odasında müstakbel kocişimi beklerken odaya girecek, karşıma geçecek ve "ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim" deyip düğün günü beni terk edecek diye ödüm kopuyor... Haksızlığı da koydum bavula, teşekkür ettim her şey adına dırırım...

  Şerefsiz levent atahanlı! Doktor olmuşsun ama adam olamamışsın! Yazıklar olsun köpek! Senin yüzünden bir neslin psikolojisi bozuldu, kaç yaşında izlediysem artık bilinçaltıma işlemiş, o günden beri güven problemi yaşıyorum...
  3 ... essy
 • güneş gözlüğü maske ikilisi

  13.
  Çok güzel oldu ya. Artık yolda istediğim gibi ağlayabiliyorum, kimsenin garip bakışlarına maruz kalmıyorum.

  Ağlayınca ağzı burnu çarpılmış gibi yamulan biri olduğum için maske ağzımı burnumu gizlerken, gözlük de kızarmış ve yaşlı gözlerimi saklıyor. Thanks god duygusalları da düşündüğün için.
  Üff acaba birazdan neye ağlasam??
  4 ... essy
 • oyuncak almak için çocuk menüsü yemek

  1.
  Kendime ve oyuncak sevdama dair bir itiraf... Normal menünün zaten ancak yarısı yiyebiliyorum, çocuk menüsü tam doyuruyor. Üstüne de ödül olarak neden oyuncak almayayım ki ha??

  Teşekkürler burger King, bilhassa şirinlerli oyuncaklarınıza bayılıyorum. Onlara daha fazla ağırlık verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  7 -4 ... essy
 • yaprak dökümü ayşe nin yolu

  1.
  Devam niteliğinde olmasını beklediğim dizi.
  Biliyorsunuz: babaları öldü, anneleri ağzımızın tadı kaçmasın diye diye herkesin tadını kaçırttı, ablaları enişteyi aralarında dönüşümlü kullandı, abisi banka hortumladı, diğer ablası baskılara dayanamayıp kocaya kaçtı ve bu gamsız ayşe'nin nasıl bir psikolojisi varsa zerre etkilenmedi, hiçbir şey olmamış gibi ders çalışıyordu.

  Babalarının tek gayesi temiz bir isimken ve tüm kardeşleri bu temiz ismi kirletirken Ayşe'nin ne durumda olduğunu merak ediyorum. Malum Oğuz öldü, acaba arta kalan eniştesi Fiko'nun kocasıyla mı fingirdiyo yoksa okuyup kariyer mi yapıyo...
  ay yapım lütfen görün bu entrymi!!! Toygar ışıklı da dizi müziklerine başlasın.
  2 -1 ... essy
 • trt 2

  109.
  Edebiyat ve felsefe söyleşileri; arkeoloji, tarih, sanat ve biyografik belgeselleri, operalar ve akşamında yayınladıkları bağımsız/festival filmleri ile beni derinden etkileyen, can evimden vuran muhteşem kanal. Geri kalan diğer tüm kanalları silebilirim uğruna.
  6 ... essy
 • saçı sabunla yıkamak

  23.
  Gündüzünde yıkadığım saçlarımın akşamında sanki haftalardır yıkanmamış gibi yağlanması, ve her tarayışımda kemoterapi gören hastalar gibi avuç avuç dökülmesi, neticesinde de saç kalmadığını, seyrekleşip azaldığını fark etmemle şampuandan uzaklaşıp sabuna yöneldim.

  Biraz sertleştiriyor fakat sanırsam dökülmesinden ve yağlanmasından iyidir. Garip bir temizlik hissi de veriyor çıkardığı gıcır gıcır seslerle. *
  Doğal yaşama giriş -1 merhaba.
  4 ... essy
 • seçmeli yabancı dil derslerinde kürtçe olmaması

  1.
  Aşırı sinirimi bozuyor bu durum. ingilizce var, Fransızca var, arapça var, utanmasalar urartuca bile verecekler ama gelin görün ki kürtçeyi vermekten, öğrenmekten, öğrenmek isteyene sunmaktan dahi acizler. Yazıklar olsun.

  Kürtçe, anaokulundan başkalayıp yükseköğrenime kadar verilmelidir. Adı üstünde seçmeli ders, ben de kürtçeyi seçmek istiyorum hadi bakalım.
  2 -4 ... essy
 • ben uyuyorum sözlük

  45.
  Üstüm açılırsa toprak atın sözlük, öptüm.
  2 -5 ... essy
 • pilav üstü tırşık

  3.
  Olamaz böyle bi tat yaaa. seyyar satıcılık yapıp pilav üstü tırşık satmaya karar verdim. Herkes bu tadı bilmeli ve müptelası olmalı...

  pilav üstü tırşık
  7 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum