• alkolik oldum 15 temmuzda ne yapıyordu

  4.
  Böylesine vatanperver, yurtsever, ulusalcı, laik, Atatürkçü, cumhuriyetçi, halkçı, milliyetçi; kurtuluş savaşı döneminde olsak Kuvâ-yi Milliye harekatının lideri olacak kadar vatan aşığı alkolik oldum beyefendinin 15 temmuz'da ne yaptığı sorunsalıdır.

  Kesin sokaklara inmiş tank önüne falan yatmıştır... Şaka şaka yine içip sızmıştır bir yerde. Böyleleri ülkeyi koruyacak işte. Sorsanız en büyük vatan sevdalısı bunlardır...
  5 -2 ... essy
 • kürtlerin hintli olması

  2.
  (bkz: Türk erkeklerinin hint erkeklerine benzemesi)
  2 -6 ... essy
 • birisi eşinize laf atarsa ne yaparsınız

  41.
  Ağzını burnunu kırarım. Kimse benim kocişime laf atamaz! Yapmaya cüret edenin Yatacak yeri olmaz. Düşününce bile elim ayağım titredi yaaa.
  7 -1 ... essy
 • jean paul sartre ın kürt olması

  1.
  Dün bir kitabını okurken soru eklerini kullanmadığını fark etmemle idrak ettiğim gerçeklik. Belliydi zaten abi. Bu güçlü varoluşcu düşünceler basit bir Fransızdan çıkmazdı çünkü biliyorum.

  jean paul sartre ın kürt olması
  He vollah reddediyorum.
  9 -6 ... essy
 • behlül haznedar ın kürt olması

  11.
  Haklı olabilirsiniz, zira:
  (bkz: gerçek kürtlerin sarışın mavi gözlü olması) *
  1 -2 ... essy
 • kitap alıntıları

  4716.
  Başka bir dünya seçemez miydim kendime? Gerçekten özgür müyüm? istediğim anda, istediğim yere gidebilirim, beni hiçbir kuvvet durduramaz; ama bu daha da beter. Demir parmaklıkları olmayan bir kafeste gibiyim.

  Akıl çağı, jean paul sartre.
  6 ... essy
 • özel mesajda senli benli konuşan saygısız yazar

  81.
  Bakın bu terbiyesizliktir. Sizin arkadaşınız veya yakınlık kurduğunuz biri değilim. Nasıl ki dışarda tanımadığınız insanlarla 2.çoğul şahıs eki ile konuşuyorsanız benimle de öyle konuşacaksınız. Hadsizliğe lüzum yok.

  Ailenizden terbiye ve eğitim görmediğinizi bu kadar belli etmeyin. En sonunda birinizi savcılığa vericem taciz suçundan, yeter artık haddinizi bilin. Bu samimiyet nerden geliyo pardon???
  9 -8 ... essy
 • essynin kürt olması

  6.
  Abi hadi yaa. Hayatta inanmam. Lütfen biraz daha ikna eder misiniz beni? Büyük bi şok geçiriyorum şu an.
  9 -6 ... essy
 • türklerin anlamak istemediği şeyler

  20.
  Ülke sınırları içinde "Türk" dışında da farklı milletlerin olması... Yok kabullenemiyorlar bi türlü.

  insanın ülkesinde mevcudiyetini koruyan, yüzyıllardır varlıklarını sürdüren bir milleti yıllardır reddetmesi oldukça trajikomik.
  aynı sınırlar içinde bulunan bir medeniyete dair bu çekememezlik ve hasetiniz neden pardon???
  6 -6 ... essy
 • ülkede yaşayan herkesin kürtçe öğrenme gerekliliği

  1.
  Kürt - Türk arasındaki iletişimi geliştirmek, diyalogu arttırmak ve birbirlerine daha fazla yakınlık duymaları açısından yapılması elzem olandır.

  Bir kürt nasıl Türkçe konuşabiliyor, kırsal kesimde yaşayan Kürtler dahi Türkçeyi anlayabiliyorsa keza türkler de kürt komşuları/sevdikleri/yakınları/arkadaşları için öğrenmelidirler. Anlamak/anlaşılmak ve daha sağlıklı ve canlı bir iletişim için kürtçe öğreniverin bi zahmet.
  8 -9 ... essy
 • uyku tutmayınca yapılanlar

  50.
  Gerçek kesit izlemek. *
  Dün gecenin bir yarısı uyanıp art arda 2 bölüm gerçek kesit izledim. Kabiliyetli oyunculukları, kaliteli senaryoları ve hayatın içinden acı olayların dramatize edilmesinden olsa gerek, huzurla uykuya daldım...
  3 ... essy
 • kürtçe alt yazılı film izlemek

  4.
  Keşke daha fazla kürt çevirmen olsa da kürtçemi daha fazla geliştirebilsem, Yeteri kadar ihtimam gösterilmiyor.
  Sevdiğim yabancı filmleri kendi anadilimde altyazılı izleyememek ne kadar acı biliyor musunuz???
  2 -4 ... essy
 • sinüzit

  338.
  Koku ve tat kaybı yaşatan iğrenç hastalık. Yarattığı baş ağrısından, eğilince meydana gelen şiddetli basınçla oluşan sancıdan söz etmiyorum bile. Burnun akıp durması, baş ağrısı neyse de, koku ve tat alamıyor olmam canımı feci sıkıyor.

  Yediğim tırşıktan tat alamayacaksam, dumanı tüten tırşık kokusunu duyamayacaksam yaşamamın ne anlamı olabilir? Bir gün bu duyumsamazlık kalıcı olacak diye ödüm kopuyor.
  4 ... essy
 • herkesle samimi olan insan

  3.
  Benden uzak olsun. Böyleleri gözüme insan canlısı olarak görünmüyor, apaçık samimiyetsiz ve omurgasızca geliyor. Duruşu ve sınırları olmalı insanın.
  4 -2 ... essy
 • mutsuz eden sevgili

  2.
  Acı veren biri mutlu eder mi diyordu atiye ablamız, sonra da şöyle devam ederdi: "üzeni yolla, istersen ölsün sonra." *

  Gururunuzdan ödün vermeyin, hiç kimse vazgeçilmez değil. Mutsuz edecek kadar sizi kaybetme korkusu olmayan kişiye sevginizden ve sabrınızdan ikram edip cepte muamelesi görmeyin, onurlu bir yalnızlık tercihiniz olsun.

  ilişkinin amacı güven duymak, yanında rahat hissetmek, yeri geldiğinde abi/abla, anne/baba, sırdaş, arkadaş olmak. Sorunlu ilişkilerde tahammülsüzlük var, belirli kalıplara sokma var, bolca da çıkar ilişkisi mevcut. Emekler de tek taraflı, biri seven biri sevilen...
  Ya salın gitsin, beşer varlıklara bu kadar anlam yüklemeyin amaaan. Daha güzelleri sizin olsun. * değer ve kıymet bilen insanlar olsun hayatınızda.
  4 -1 ... essy
 • tütün kolonyası

  80.
  Bana çocukluğumu hatırlatıyor.

  Temelli yerleşmeden Önceki Yaz tatillerindeki Diyarbakır yolculuklarımı, ali Paşa sokaklarını, fırınlarından yükselen ekmek kokusunu; amcamın bileğindeki altın saati, tombul parmağının boğumlarındaki kılları, elini öperken duyduğum kesif tütün kolonyası kokusunu anımsıyorum hep.
  Amcamın Verdiği harçlıkta bile vardı bu koku sonra bana da sinerdi. Artık nasıl boca etmişse. *
  3 ... essy
 • arabayla yol videosu çekip instagrama atan tip

  4.
  Ya siz şaka mısınız? Anlamı ne tam olarak? Arkada da iğrenç bi pop şarkı açık oluyor ve kesinlikle Bundaki manayı çözemiyorum. Hiç mi sizi uyaran seveniniz eşiniz dostunuz yok? Allah muhafaza ben böyle bişi yapsam "kanka salak mısın" diye uyarılar alırım. Çok şükür vizyon sahibi çevrem var kalp kalp.

  Dünyayı virüs sarmış, ekonomi yitik, ruhen bitiğiz, psikolojikmen çöküğüz ama kesinlikle bunlardan zerre etkilenmeyen bir güruh var. Dünyaya asteroit çarpsa eminim hâlâ demet Akalın eşliğinde yolu çekerler.
  10 -4 ... essy
 • adres ver diyen yazarın çiçek göndermesi

  1.
  Oldukça ince düşünceli bir yazardır. Kavganın en hararetli yerinde adres ister, siz de casaretinize halel gelmesin diye verirsiniz, +300 kuzeninizi toplar savunmaya geçersiniz fakat o da ne? Bir kurye gelir ve elinde de çiçekler...
  Olay nasıl da tatlıya bağlandı, off düştüm...
  3 -2 ... essy
 • essy

  2428.
  Prensesiniz, gözünüzün nuru, bitaneniz, yaşama sebebiniz şu an mickey mouse'lu hasta yatağında ağlayarak dondurma yiyo, ilgi gösterin biraz ilgi!!!!

  essy

  Edit: erk*k ilgisine ihtiyacım yok, yazar nicklerinizde cinsiyet ibaresi de yok. ilgi gösteren çıksın kasıyo.
  8 -7 ... essy
 • adres soran erkeğe biber gazı sıkıp kaçmak

  1.
  Adres sorma bahanesiyle ırz düşmanlığı yapması kuvvetli olan erkeği geri püskürtmektir. Ahlaksız herifler yaa. Sanki asıl niyetinizi bilmiyoruz.

  Misal dün erk*ğin teki falanca sokağı sordu, sanki amacını bilmiyoruz. Cebinde akıllı telefonu ve navigasyonu varken bana sorması apaçık gösteriyor asıl niyetinin basit bir sorgu olmadığını. Hemen "bi sn" deyip çantamın ön gözündeki biber gazını sıkıp kaçtım. imdat sapık diye bağırmadığıma dua etsin ırz düşmanı köpek.
  5 -4 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum