• ağlayan erkek kankasını öperek susturan erkek

  1.
  Kankasının daha fazla ağlamasına içi el vermeyen vicdanlı erkektir. Kankası ağlarken kendisi de rahat edemez ve elinden geleni yapmaya çalışarak kendince bir susturma yöntemi bulur.
  Kankası kim bilir hangi dertlerle boğuşurken, hayat yorgunlukları ve kader yalnızlıkları çekerken, ailevi sorunları ve sevgili problemleri de üst üste gelirken ağlamayıp da ne yapsın?

  Önce kankasının gözlerinin yaşını siler sonra da işaret parmağını arkadaşının dudağına götürerek "şşş sus mahmut" diyerek buseyi kondurur. Kankası ise hayat öpücüğü almışçasına canlanacaktır...
  True friendship...
  5 -4 ... essy
 • essy

  7.
  essy çicektir
  19 -6 ... essy
 • kitap hediye etmek

  117.
  Etmek kadar alması da harikadır. Hele de hediyeyi eden her sayfaya, her bölüm başına gülünesi şeyler yazıyor ve gülmekten kitaba adapte ettiremiyorsa. *
  Samimiyetine aşığım canım kankam ya.
  O kadar haklısın ki, ne diyebilirim. *
  kitap hediye etmek
  7 -5 ... essy
 • bende kürde verecek kız yok diyen baba

  49.
  Kızını alınacak-satılacak mal sanan embesil babadır. Kızı kimi isterse onunla evlenir ve babanın tek yapacağı babalık görevi gereğince kızına destek olmaktır.
  Çocuğunun evleneceği kişiye müdahale eden babanın da, buna sesini çıkarmayan sümsük kızın da beyin hücrelerinin varlığından şüpheye düşerim.

  Hâlâ ırk, millet, mezhep, cartcurt muhabbeti yapan gerzeklere hep üzülürüm. Allah bunların ömründen alıp nesli tükenmekte olan hayvanlara versin. Bitin ya, yallah.
  14 -10 ... essy
 • stalk yaptıkça hissedilenler

  25.
  Pişmanlık. Keşke bu kadar derinlemesine stalk yapmasaydım da gerçeklerle yüzleşmek canımı acıtmasaydı...
  Şu an hislerime ancak beşircim tercüman olabilir:
  stalk yaptıkça hissedilenler
  Ah beşircim, keşke...
  16 -2 ... essy
 • çekirdek değil çiğdem diyenin ağzına vurma isteği

  1.
  Kendilerini farklı gören, yeni yeni diller geliştiren, big bang'den önce izmir'i evrendeki toz bulutu zanneden, marjinal takılarak kendilerini ötekileştirmeyi marifet sanan izmirlilerin ağzına ay çiçeğinin sapıyla vurma isteğidir.

  Bak güzel izmirli kardeşim; o çiğdem değildir, çekirdektir. Çiğdem bir bitkidir anlıyor musunuz? Böyle mor bi çiçek. Hadi tamam hanımeli midir yasemin midir çiğdem midir her ne ad takıyorsanız takın, ne demeye karşınızdakini kendi bildiğiniz gibi düzeltmeye çalışıyorsunuz?
  Ne sanıyorsunuz siz ya? Güneş, ay ve diğer gezegenler izmir'in etrafında mı dönüyor sadece? Ne olayı var bu şehrin?

  Kordon bomonti çiğdem gevrek falan filan moruq.
  7 -2 ... essy
 • antrenmanlarla matematik

  25.
  Matematiksel zekadan yoksunluğumdan yıllar evvel alıp hevesle başlayıp sonra yapamayacağıma kanaat getirince bi kenara attığım kitaptır. "benim sadık yarim sözeldir" diyerek savaşları, savaşların neden ve sonuçlarını, antlaşmaları, padişahların ıslahatlarını ezberlemiştim de matematik kadar zor gelmemişti.

  Matematiği ancak bu kitapla öğrenirsin demişlerdi, öğrenemedim. Mecbur 1. Sınıf matematik kitabından başlayacağım. *
  5 -1 ... essy
 • modus kerler

  23.
  Arkadaşın ciddi problemleri var. Derin Devletçilik oynuyor galiba. Hoop kardeş uyan, sözlükteyiz. Hani böyle kodlarla oluşmuş, başlıkların olduğu entrylerin girildiği yer. * usulca sol üst köşedeki logoya bak. Uludağ sözlük yazıyor.

  Söylenecekler söylendi, yapılacaklar yapılmadı. Sanırım bir üst seviyen "yaklaşmayın kendimi yakarım" eylemi. Bekliyoruz.
  16 -3 ... essy
 • modus kerler

  21.
  mod yalakasıymışım. hadi ordan. atar gider yapıp yapıp sonra suskun kediye dönmüşsün.

  moduscum yetkini bırakmayacaksan, içi boş özgüveninle neye göre yalaka ilan edildiğimi bilmek isterim. ne o yoksa dikkatleri üstünden çekip başkasına mı yüklemek istiyorsun? ucuz stratejiler bunlar. *

  Edit: ovv essy yazmış derken? Benim adımı karıştıran sensin, benim seninle bi problemim yoktu. Problem yaratan sensin.
  20 -4 ... essy
 • netflix in rothschild ailesine ait olması

  2.
  Şaşırtmamıştır. Netflix'in birden ünlenip patlamasının başka sebebi olamazdı. Geçin kaliteli dizileri filmleri var yeağğ ayaklarını. 2-3 dizisi dışında tümü çöp. Onlar da farkındalar ki reytingleri yüksek sevilen izlenen dizileri satın alıyorlar.

  Kendi dizileri ise fiyasko. Hep aynı döngü. Eşcinsellik, gaylik, lezbiyenlik, biseksüellik, herkes çok modern ve anlayışlı, analar oğullarının erkek sevgilileriyle anlaşıyor, herkes kültürlü, çağdaş. Geçiniz.
  11 -3 ... essy
 • yazarlar 80 yaşında olsa açılacak başlıklar

  465.
  Huzurevindeki erkeklerin duygularıyla oynadıktan sonra terk etmenin verdiği mutluluk.
  16 ... essy
 • tutmayın yol verin gidene gidene diyen erkek

  1.
  Devamında da "cevap da vermem artık, gücüme gidene" diyen tripkolik erkektir. En sevdiği şarkıcı Zeynep bastık'tır ve dinlerken gözyaşları usul usul yediği nutellaya damlar.

  Üff üzmeyin bu erkekleri ya! O kadar hassas ve ponçik kalpleri var ki. Kendilerine yapılan her kötülüğe karşı gözyaşları pıt diye akıp kalpleri çıt diye kırılıyor. Bilin istedim.
  8 -1 ... essy
 • kürt adı geçince kudurmak

  3.
  kürt adı geçince kudurmak
  10 -7 ... essy
 • victoria secret in ilk kürt meleği

  1.
  Henüz yoktur ama inanıyorum ki ileriki günlerde göreceğiz. Limited Brands ırkçılığa karşı sert tutumunu göstererek kürt kızlarını da meleklerinin arasına katacaktır.

  Artık rojda'lar, Berfin'ler, rozerin'ler de barbara'ların, adriana'ların, taylor'ların arasında yer alacaklardır. Hoş, zaten kızlarımız zaten bir melek ama böyle göz önünde olursak hem güzellikleri herkesçe bilinir hem sesimizi daha gür duyurabiliriz.
  16 -14 ... essy
 • anın tırşığı

  22.
  Kabağı patlıcanı biberi ve domatesi tüm tazeliğiyle iştah kabartan, ana renk katan tırşıklardır.
  anın tırşığı
  Evet, domatesi kabuğuyla atıyorum. Problem? Patlıcanı biberi de hep sapıyla atardım zaten.
  7 -5 ... essy
 • babayla girilen diyaloglar

  97.
  +neredesin?
  -arkadaşlarla oturuyoruz babacım, Starbucks'tayız.
  +ne zaman geleceksin?
  -Çok geç kalmam, makiyatom bitsin gelirim.
  +mekiye mi? O kim arkadaşın mı?
  -eheheh babacım evet ben de seni çok seviyorum, görüşürüzzz.
  12 -1 ... essy
 • köy okuluna porsche ile giden öğretmen

  1.
  Köy çocukları sümüğünü koluyla silerken, kıçı çıplak başı dazlak gezerken bu öğretmenimiz porshesini gazlayarak lüks rezidansına yol alıp jakuzisiyle günün yorgunluğunu atar.

  Sonra orda burda öğretmen maaşlarının az olduğunu iddia eder, memurlara duyar kasarsınız. Siz burda örtmenleri aldığınız asgari ücretinizle savunurken onlar robdöşambrı ile şehre tepeden bakarak viski yudumluyor, bilin istedim!
  2 -1 ... essy
 • elmas bogazici

  222.
  Çok seviyorum bu yazarı ya.
  Cinsiyeti başta olmak üzere hakkında hiçbir şeyi bilmememe rağmen bu kadar sempati duymam garip. Çok tatlış yazıyor, ne hakaretini gördüm entrylerinde ne de küfür, argo. Komikli ve samimi bi çizgisi var umarım bozulmaz.

  Neyse elmasçım, sen arkalı önlü kimlik fotokopini ve 4 adet vesikalık fotoğrafla birlikte ikametgahını da getirirsen seni bizim feminizm derneğine kaydederim. Sen yoksan bir kişi eksiğiz demektir...
  Seviliyorsun.
  10 -5 ... essy
 • sevgilisine vay koçum özlettin kendini diyen kız

  1.
  Delikanlı kızdır. Tırnağı kırılınca ortalığı ayağa kaldıran mıymıy kızlar için böyle harbi kızları üzüyorsunuz beyler...

  Sevgilisine sevgisini böyle gösteriyordur, samimidir, içten ve doğaldır. Önce kafa tokuşturur ardından el ense çeker. Façalı kollarıyla sevgilisine bakan kızlara ölümcül bakışlar atar. Sevdiceğini korur, kollar, sahiplenir, kurda kuşa yem etmez.
  Offf çok güzel bi tablo değil mi ya?
  16 -2 ... essy
 • stalk yapmak

  15.
  Ciddi bir iştir. Baştan savma yapılmamalı, işinize kendinizi vermeli ve özen göstermelisiniz. Unutmayın ve yılmayın, stalkın sonucunda kazanmak da var kaybetmek de. Dileriz kazanırsınız fakat kaybetmenin de stalkın bir parçası olduğunu, doğrulardan kaçmamanız gerektiğini aklınızda tutun.

  "bir süre sonra aramak, bulmaktan daha önemli bir olup çıkmıştı" diyor ya Orhan pamuk kara kitap'ta. Kesinlikle öyle.
  Umarız belasını değil de mevlasını bulan stalkerler olursunuz, gazanız mübarek olsun.

  Öncelikle küçük bir not defteri bulundurun yanınızda ve kalemler. Tüm negatif enerjilerden arının ve ne bulmak istediğinize değil, ne aramak istediğinize odaklanın ki algıda seçicilik yapıp gözünüzden önemli detayları kaçırmayasınız.
  Önemli kişileri, tarihleri (çok mühim), takipçileri, takip edilenleri, "bu ilerde işime yarayabilir" dediklerinizi, gözünüze batan kişileri not edin. Stalkın ardından Telefonu kenara bırakıp notlarınıza göz atın, eksik parçaları tamamlayın, teoriler üretin, stratejiler yapın...

  Bazen siyah gözlük takıyorum stalk yaparken, kendimi atanamayan fbi ajanı gibi hissediyorum hatta.
  Evet, sapasağlam delirdim.
  2 -3 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum