• the godfather

  702.
  Kuzenlerimle oturmuşken film izleyelim fikri ortaya atıldı ve herkes isteğini belirtti.
  Erkekler the godfather'ı izleyelim dediler, kızlar titanic'i izleyelim dediler, ben de almodovar'ın filmlerinden birini izleyelim, siz de az kültürlenirsiniz cahiller dedim ve sana fikrini soran olmadı dediler; sustum. erkekler sayıca üstün olduğundan godfather'ı izlemiş bulunduk.

  Başta "ıyy kro filmi, izlemem bunu, mafya filmi mi izlicez cidden" dedim ama hiç de öyle yoğun bir şiddet teması yoktu. Varsa da, ben daha çok babanın evlatlarına düşkünlüğüne, ailenin yaprak dökümü misali dağılmasına, Michael'ın diplerden yükselişine odaklandım. Çünkü iflah olmaz bi yengeç burcuyum...
  6 -1 ... essy
 • kadınlar kendilerini ağlatan erkeklerden hoşlanır

  1.
  Kadınların içinden bildiriyorum.
  Kendilerini güldüren erkeklerle güler eğlenir, en sonunda kendilerini ağlatan erkeklere aşık olurlar. Güldüren erkekler zaman geçirilesi, eğlenilesidirler. Oysa ağlatan erkekler aşık olunası, uğruna ölünesi bitilesidirler.

  Hanımlar inkar etmeyin şimdi. nerde bi duygusuz şerefsiz bi tip gidip hoşlanıyorsunuz. Bayılıyorsunuz duygudan yoksun hödüklere.
  Ağlatan erkekler için, sizi güldüren erkekleri üzüyorsunuz...
  15 -2 ... essy
 • sözlük yazarlarına gelen hediyeler

  12.
  Canım babişimin mutlu edici hediyesidir.

  sözlük yazarlarına gelen hediyeler
  sözlük yazarlarına gelen hediyeler

  Ben seni hak edecek naptım be babuş.
  22 -3 ... essy
 • 3 kız bir araya geldiğinde konuşulan 3 mühim şey

  970.
  1) görelilik kuramı
  2) evrim teorisi
  3) kuantum mekaniği

  bunları konuşamayan kızlar da yani ne bileyim...
  19 -2 ... essy
 • sözlükte fotoğrafını paylaşmış erkekle evlenmek

  1.
  allah korusun. fotoğrafını ortalık yere atan birini koca diye alacağım öyle mi? yoo hayır, o kadar midesiz değilim.

  hadi aşktan gözüm kör oldu diyelim, e bunu nasıl ailemin, babamın karşısına çıkarıp evleneceğim adam diyeceğim?
  beni gözlerinden sakınan, en güzel biçimde yetiştiren, yemeyip yediren, önümden aşı, sırtımdan hırkayı eksik etmeyen aileme böyle birini layık göremem.

  sonra burnun çocuğu var ilerde. sineye çektim bu çirkefliği sayalım, e çocuğumuz yarın öbürgün internette gezinirken babasının fotoğrafını görürse ne diyeceğim? babasının geçmişiyle karşılaması, körpecik yavru için travma olmaz mı? korkunç!

  beyler, bugünün yarını da var. bence kendinize çekidüzen verin, akıllı olun.
  11 -1 ... essy
 • czn burak

  39.
  Adamın gülüşüne taktınız ha. Siz kendi 20 metrelik bıngıl bıngıl sarkan asık suratınıza bakıp gülen birini görmeye dayanamayan mutsuz yıkıklar olabilirsiniz ama dışının güler yüzlülüğünü, içinin güzelliğine yoruyorum ben.

  Çok tatlış bence. Ama fazla gülme burki, burnun sarkar. Seni kıskanan Nemrut suratlılara da aldırma, dünyayı senin gibi sempatikler, iyi niyetliler kurtaracak!
  Huzurevindeki yaşlıları ve down sendromluları dükkanında ücretsiz ağırlığını, yetim çocuklarını ziyarete gittiğini, güleç yüzüyle çalışanlarına iyi davranan biri olduğunu bilmezsiniz çünkü gösterişle gözünüze sokan biri değil. Nusret gibi kazıkçı tiplere alışıksınız siz. Yallah.
  9 -1 ... essy
 • zengin koca arayan kadının fahişeden farkı

  53.
  2 bin lira asgari ücret alıp neyin tatavasını yapıyorsunuz fakirkolar? Önce gidip ay sonunu getirin sonra o mal varlığınıza (!) göz diken kadına çirkin benzetmeler yapın. *

  Kahkahalarla gülme sebebimsiniz ya. Bayılıyorum size.
  6 -6 ... essy
 • kürtle aynı sözlükte yazma

  2.
  Keşke çakma milliyetçiliğe ara verip Türkçeye hakim olsanız, şu entrydeki gibi yazım hataları yapmasanız...
  Sorsanız en büyük vatansever bunlardır ama dillerini düzgün konuşmaktan/yazmaktan yoksundurlar.

  Ailecek gülüyoruz. Ama kürtçe tabii.
  10 -5 ... essy
 • bana öyle bir şey söyle ki intihar etmeyeyim

  98.
  Demek yaşamak istiyorsunuz ki bir neden arıyor, caymak istiyorsunuz. Bu istek bile ölümden it gibi korktuğunuzu, özenti bi pislik olduğunuz için bahanelere sığındığınızı, boktan şikayetlerinizi dermansız dertler haline getirip triplere girdiğinizi gösteriyor.

  Hiçbir şey söylemiyorum, intihar cesareti geldiyse kullan hemen, çekinme. Sonra geri gelmiyor.
  8 ... essy
 • domestik ev hanimi ve essy nin unutulması

  4.
  Şunu asla unutmayın; unutulanlar, unutanları asla unutmazlar...
  22 -10 ... essy
 • beyaz atlı prensini bekleyen erkek

  1.
  Annesiyle çeyiz dizen, Zuhal topal izleyerek fasulye kıran, altın günlerinde bekar oğlu olan yaşlı teyzelerin gözüne girmek için ikramları yapan, tek hayali sıcak bir ev, aş, eş olan duygusal erkektir...

  Kalmadı böyle hassas erkekler. Umarız ki umuduna can veren, atın üstünde dıgıdık dıgıdık gelen erkeğiyle karşılaşabilir.
  9 -1 ... essy
 • şeyma subaşı vs oğuz atay

  1.
  Edebiyat severlerin ikilemde kaldığı ciddi sorunsal. Postmodern yazar Oğuz mu yoksa edebiyata bambaşka soluk getirmiş şeyma mı?
  Açıkçası bana sorarsanız ben de kesin bir şey diyemem. Her ikisinin de kendi çapında güzellikleri var sonuçta...
  şeyma subaşı vs oğuz atay
  Ama şöyle bakıyorum da; Şeyma, Oğuz gibi insanın içini karartmadan, üzüntüye mahal vermeden, hayatın en neşeli, eğlenceli taraflarına adapte ettiriyor insanları. Üstelik başından o kadar badireler geçmesine rağmen... Ah be şeymom..
  içimizdeki serçeler neşeyle kanat çırpıyor sanki senin güçlü kalemini okurken... işçi arılar kraliçe arıya başkaldırıyor... Kelebekler ahenkle dans ediyor, periler meleklerle el ele tutuşup dünyanın üzerine güzellik tozu serpiştiriyor... iyi ki varsın şeymom...
  10 -3 ... essy
 • kitap alıntıları

  4153.
  Aptal oldukları için başlarının üstünde gezinen yıldızlara bakıp düşünmüyorlardı, aptal oldukları için öğrenecekleri şeyin önce neye yarayacağını soruyorlardı, aptal oldukları için ayrıntılara değil özetlere meraklıydılar, aptal oldukları için birbirlerine benziyorlardı.

  Beyaz kale, Orhan pamuk.
  11 -2 ... essy
 • kürtçe atasözleri

  161.
  "Her tışt jı zıravi mırov jı stûri dıqete."
  6 -9 ... essy
 • fatih harbiye neriman

  4.
  Bunun kadar gerizekalı bi karakter daha yok. Tam benim pislik şerefsiz çıkarcı arkadaşlarıma benziyo. Sevgili bulunca arkadaşına sırtını dönen, arkadaşından sürekli yardım dilenip sonra onları görmezden gelen, geldiği yeri unutan sonradan görme aptalın teki.

  Pelin'in ve şinasi'nin mutsuzluğu üstüne mutluluk kuramazsın kendin gibi salak Macit'le! yelloz seni!
  6 ... essy
 • babayla girilen diyaloglar

  85.
  +saat kaç olmuş, neredesin?
  -dönülmez akşamın ufkundayım be dad...
  (çat kapatır.)
  9 -5 ... essy
 • türk kızları neden gülümsemiyor

  52.
  Ne garip insanlarsınız. Gülümsese kesin iş atan, kuyruk sallayan yollulardır; gülümsemese Nemrut suratlı, agresif, asık suratlı ketumlardır.
  Kahkaha atsa erkekleri tahrik ediyordur, hafiftir ama suratını assa mahkeme duvarı gibidir, sıkıcıdır.

  Bence beyler, siz de henüz ne istediğinizi bilmiyorsunuz. Örnek gösterdiğiniz Avrupalı kızlar yerine, erkeklerini örnek alıp az çağdaş olup yeniliği ve değişimi kendinizde başlatsanız kızlar da kasılmaz böyle.
  9 -3 ... essy
 • tırşık yemelik arkadaş veritabanı

  1.
  Tırşık; dostlarla, arkadaşlarla kahkahalar eşliğinde mutlu neşeli bir şekilde yenilen yemektir. Yani esas olan topluca yenilmesidir. Fakat son zamanlarda mümkün olmuyor bu.
  Kişileri yalnızlığa ve karamsarlığa iten teknoloji ile bu yazarlara ulaşabilir, birbirimizden haberdar olabilir, yaralı ruhumuzu tırşıkla sarabiliriz.

  Evet, kimler bizimle?
  13 -4 ... essy
 • kinyas ve kayra vs hızır ile ilyas

  1.
  Yeraltı edebiyatı denilen, oysa edebiyat değil de sadece iç bunaltan karamalar olan şu faydasız kitabı okumak yerine hızır ile ilyas'ın hikayesini okumak bile daha cazip bence.
  Hiç yoktan sevap point kasarsınız.

  Ha pardon siz yeni nesil ayyaş, keş, küfürbaz, hayatın sillesini yemiş, efkarlı, çilekeş insanlar bütünüydünüz değil mi? Pardon, kinyas ve kayra'ya devam o zaman.
  Siz yıkıkların kutsal kitabı minvalinde sonuçta. *
  3 -6 ... essy
 • haluk levent in kediyi parçalatanları sahiplenmesi

  8.
  Haluk levent tarzı duyar kasma rehberi vol456289

  Tamam abicim ikna olduk. Sen insan seven, börtü böcek seven, doğayı hayatı yaşamayı, tweet atıp layk kasmayı seven; diğer insanlarca gıpta ile bakılan bi yaratılış harikasısın tamam ama bu ne?
  Bunlar topluma kazandırılmamalı, direkt toplumdan kaldırılmalı. Bırakın hoşgörü ayaklarını, asıl bunları pitbullun önüne atacaksınız ki empati yeteneğini kazansınlar, sonra naparsanız yapın. Ardından ise dileyen bu mahlukları evinde besleyip toplumumuza (!) kazandırabilir.
  Bu canilerden ne fayda göreceksek.
  20 -3 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum