• haluk levent in kediyi parçalatanları sahiplenmesi

  8.
  Haluk levent tarzı duyar kasma rehberi vol456289

  Tamam abicim ikna olduk. Sen insan seven, börtü böcek seven, doğayı hayatı yaşamayı, tweet atıp layk kasmayı seven; diğer insanlarca gıpta ile bakılan bi yaratılış harikasısın tamam ama bu ne?
  Bunlar topluma kazandırılmamalı, direkt toplumdan kaldırılmalı. Bırakın hoşgörü ayaklarını, asıl bunları pitbullun önüne atacaksınız ki empati yeteneğini kazansınlar, sonra naparsanız yapın. Ardından ise dileyen bu mahlukları evinde besleyip toplumumuza (!) kazandırabilir.
  Bu canilerden ne fayda göreceksek.
  20 -3 ... essy
 • essy nin 19 yaşında olması

  16.
  Başlığın üstünden aylar yıllar geçiyor ama yaşım hep aynı kalıyor. Mfö ne kadar haklıymış meğer:
  "ne güzel şeyim ben hep yaşım 19"
  36 -10 ... essy
 • marcel proust

  76.
  marcel proust
  6 ... essy
 • sevgililerin yanında üçüncü kişi olmak

  5.
  sevgililerin yanında üçüncü kişi olmak
  10 -1 ... essy
 • gta oynarken dinlenecek şarkılar

  1.
  Önceden belirteyim: gta vice city...
  Helikopter görevini yapamayınca oyunu bırakangillerden olduğum için çocukluğumdan beri hâlâ içimde ukde kaldı. Psikoloğuma göre yarım bırakılan işler muhakkak tamamlanmalıymış, zeigarnik etkisi deniyor buna. iş bitince zihnin meşguliyeti de bitiyor ve zihin rahatlıyormuş. Ruhumun huzura kavuşması için gta'yı bitirmem şart anlayacağınız...

  Dj akman - seninle ilk defa
  ismail yk - bomba bomba
  irem- hayal et sevgilim
  Gülay- sen gelmez oldun
  Neslihan- hiç sevmedim
  Ahmet Kaya- siz benim neler çektiğimi nereden bileceksiniz

  Şimdilik playlist bunlardan oluşuyor. Ekleyebilecek olan?
  14 ... essy
 • alerjik astım

  19.
  Diyarbakır'ın 41 derece sıcağında elde peçeteyi, burundan akıntıyı ve kaşıntıyı, ağızdan hapışırığı, gözlerden yaşı eksik etmeyen, eksik olasıca alerji.

  Gören depresyondayım da gece boyu ağlamışım, giden sevgilinin arkasından yas tutuyorum sanır. Haklılar, böyle şişkin ve kızarık gözü görsem başka bir şey düşünemem tabii.

  Yoğun kokuların da, tozun dumanın da, rutubetli yerlerin de abv. işin çözümünü bilen lütfen aydınlatsın, evde neyse de dışarda çok zor böyle gezinmek. Daha dün dolmuşta yanımdaki teyze peçete uzatıp "ağlama kızım" dedi. O kadar duygulandım ki, kafamı teyzenin omzuna koyup, sanki mesele alerji değil de ciddi bi derdim varmış gibi ağlamak istedim. *
  8 -1 ... essy
 • uludağ sözlük story

  16.
  Gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Neticede teknoloji çağında yaşıyoruz. Anımızı yaşamak yerine görüntülemeyi tercih ediyoruz.
  Hele de çokça takipçiniz, seveniniz, hayranınız varsa sorumluluklarınız da var demektir; Kendinizden sürekli diğer insanları haberdar etmek gibi...

  Lütfen olsun çünkü. En azından biz seçkin yazarların kullandığı, ayda sadece 9.99 € ödediğimiz gold premiuma gelsin bu özellik.
  Napalım yani illa anın görüntüsünü mesken mi tutalım 00.00 itibariyle?
  6 -4 ... essy
 • behzat ç izleyip bira içen tip

  5.
  Özentidir. Dizideki küfürleri de ağzından eksiltmez, sonra orda burda "öfff çok kaliteli dizi yhaa" falan der.
  Aynen xırto, sen de aşırı coolsun bu arada. Özgün takılmaya çalışan embesilin tekisin ama.
  14 -3 ... essy
 • dünyayı teğet geçen asteroid

  3.
  Allah belasını versin asteroitidir.
  Teğet geçiyor, kıyısından köşesinden geçiyor, tepesinden, altından üstünden geçiyor. Hiç demiyor şu dünyaya tam ortasından çarpayım, zamanında yok ettiğimiz dinozorlar gibi insan ırkını da kaldırayım ortadan.

  Diğer asteroitlerin böyle bir gaflete düşmemelerini umuyor, kapımız açık, yüreğimiz ferah biçimde kendilerini bekliyoruz. Başımız üstüne.
  17 -1 ... essy
 • şeyma subaşı nı görünce ağlayan kız

  1.
  Bugünkü şeyma subaşı'nın imza gününde kitabını imzalatırken duygulanan, gözyaşlarını tutamayan, kimbilir belki ya sevinçten ya da hayranı olduğu şeymoş ablasının çileli hayat hikayesine üzülen, tepkisini gözyaşlarıyla veren hassas genç...Pardon ergen kızımızdır.

  https://twitter.com/johan.../1154085498022977536?s=19

  Ay ne var yani? Siz hiç sevdiğiniz bir yazarı görünce mutlu olmadınız mı? Yazdığı kitabını elinde tuttuğunuz, okurken dünyanızı off moduna alıp kitabın içine çeken yazarları karşınızda bulunca sevinmediniz mi?
  Geçen aylarda da yılmaz özdil'i görünce hıçkıra hıçkıra ağlayan hanım kızımız vardı...
  13 -8 ... essy
 • nasıl ne zaman

  3.
  "alacağın birkaç nefes, hiç düşündün mü?
  ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
  bir cansız vücudun o da çürür, toprak olur gider."

  Aşığıyız böyle manidar sözleri olan şarkıların, aşığı. Ömer hayyam'ın rubaisiymiş hem. Her grup, şarkıcı alsa şöyle ömer'den 3-5 dize, mis gibi şarkılar meydana gelir işte.
  1980 yılındaki bu şarkının kalitesine günümüzde hâlâ erişemeyiz bile.
  5 ... essy
 • bağrı yanık dostlara

  28.
  "pencerede oturmuşum, oturmuş"
  Şarkıyı ilk dinlediğim an da; pencere kenarında oturmuş, gecenin bir vakti dalgın dalgın misafirlikten dönen ailelerin arkalarında yürüyen çocukları, kavga eden kedileri, geçen arabaları seyrediyordum.
  Tek eksik sigaramın dumanı ve kıvrılan tütünümdü.

  "şu garip baş bir yerlere vurulmaz" diye mırıldanırken de, asu maralman ablanın biz bağrı yanık dostlarına ilettiği selamları kabul ediyor, "tükenip gitti ömrüm çileli" kısmında 'hakikaten böyle mi geçecek' diye düşünerek ürperti içine giriyordum. Tengri korusun. Ama neyse ki "elimdedir şu aklımın dümeni" demesiyle rahatlıyordum.

  Mükemmel şarkı, ilk dinlenildiği anda kederli sözleri, neşe verici melodisiyle kendine müptela kılıyor.
  8 ... essy
 • sünger bob heval bob oldu

  2.
  Zarok tv'yi her açtığınızda karşınıza çıkacak bi çizgi film işte. Kürtçe yayın yapan bir kanal olduğundan çizgi filmler de kürtçe dublajlı.
  Sünger bob'un, patrick'e yani arkadaşına; arkadaş, dost anlamında kullanılan heval kelimesi ile hitap etmesi kadar olağan ne olabilir?

  Oda tv, fazla boş yapmışsın. O zaman yapımcısı olan amerikalılar da Türkçe dublaj yapanları eleştirsin. Aşırı sahiplenmişsiniz, salın.
  8 -2 ... essy
 • kavgaya gitmeden önce hitler kavgam okumak

  1.
  Karakter sınırlaması, malum. "Kavgaya gitmeden önce hitler in kavgam kitabını okumak" olacak idi.

  Usta faşist, nazist, kavgacı ve dövüşçü olarak bilinen hitler'in, içinde kavgaya dair bolca bilgi verdiği kitabını okumaktır.
  Kavganın püf noktası, galip olmak için tavsiyeler, kroşenin incelikleri, tekmenin detayları gibi konulara değinilmiş olması çok hoş.
  9 -2 ... essy
 • gülerek benim arabam yok ki diyen erkek

  3.
  Gülerek de terk edilmeye mahkum erkektir. Ama terk etmeden önce fakirlik ve varoşluğuna rağmen mutlu oluşunun sırrını öğrenir öyle bırakırım.

  Şaka gibi ya. Hem fakir hem sevinçli, güleç suratlı.
  Binim iribim yik ki ihihihi. O zaman sen de yoksun artık benim için! Çekil şimdi kenara, çekil de akbilini fulle. Uza.

  Edit: ne çok züğürt varmış böyle ya. Sizin sahip olabileceğiniz tek araba ya el arabası ya da pazar arabası olur zaten. Çekilebilirsiniz.
  8 -17 ... essy
 • essy nasıl okunur

  12.
  Essy diye yazılır; yedi cihanın sultanı, feministlerin yoldaşı, erillerin can düşmanı, mizojinistlerin korkulu rüyası, göründüğü gibi olan, gücünü bacılarından alan; soylu, asil, kusursuz, ulu, yüce essy hazretleri diye okunur.
  Yani öyle biliyorum ben.
  18 -6 ... essy
 • saat satan afrikalıların ekmeğiyle oynamak

  2.
  Afrika'dan ülkeye çalışmak için gelip oradaki ailesini geçindiren, bu zamana dek haklarında kötü hiçbir şey duymadığımız, tam aksine bu sevecen ve vefalı adamlar yerine savaştan kaçan, her gün gırla kötülüklerini gördüğümüz tipleri tepeye dikiyorsunuz ya, hiçbir şey demiyorum.
  27 -5 ... essy
 • suriyeliye 5 liradan poğaça satan pastane

  5.
  Asker, Türk, Suriyeli... Keşke seçenekleri biraz daha genişletselerdi.
  Kürtler, araplar, lazlar ve Çerkezler yemesin mi? aç mı kalsınlar? Yenince mideye yapışan hamur kütlesi Bi poğaça için şu hale bakın ya rezalet.
  8 -13 ... essy
 • işe maserati ile giden garson

  1.
  Maaşıyla ve verilen bahşişlerle tutumlu bir hayat sürmesinin neticesi olarak satın aldığı konforlu arabasıyla işine gidip gelen garsondur.
  Arabasının Rahat koltuklarıyla, püfür püfür esen klimasıyla son hızla işe gider.

  Ya ne yapacaktı? O kadar yorgun argın işten çıkıp dolmuş mu bekleyecekti? Beklemekten varisleri mi çıksın? Keşke siz de bu kadar gayretli olsanız.
  2 -1 ... essy
 • sakal tıraşından sonra yanaktan öpen berber

  1.
  Sanırım erkeklerin berber sadakatinin sebebi bu. Berberlerine ailelerinden daha çok bağlı olmalarını sadece saç sakal tıraşından kaynaklandığını düşünmüyorum.

  Berber muhittin, daimi müşterisi hamdi'nin sakallarına tıraştan sonra sürdüğü losyonun ardından yanağına ufak bi buse kondurarak işleme nokta koyar. Hamdi ise o dükkandan daha mutlu ve sevildiğini bilerek çıkacaktır. Off true love.
  Her berberin böyle sevgi dolu bi imzası var bence.

  Bir diğeri için:
  (bkz: tıraştan sonra enseyi öpen berber)
  12 -6 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum