• taha duymaz ın masterchef jürisi olması

  1.
  En yakın zamanda danilo dallaması atılıp yerine taha koyulmalıdır. Elin italyan ecnebisi yerine taha gibi bu topraklarda yetişmiş ünlü ve başarılı bir şefi görmek istiyoruz.

  Yarışmacılara tencere tava yamultmayı öğretirken aynı zamanda yemek yapmanın inceliklerine dair üstün bilgi birikimlerini paylaşacaktır.
  6 -3 ... essy
 • hayriye tekin

  1.
  Dizinin en çilekeşi, dertlisi, bütün yükü sırtında tutanı, ağzının tadı bozulmasın diye elinden geleni yapanı ama yine de kıymeti bilinmeyeni...
  En sonunda da hayatının baharında yatalak kocasına bakmakla yükümlü olanı fakat yine de yaranamayanı...

  Neler çektin anacım ya. Sen kalk üniversiteye yeni başladım kızılına boya saçını ama yine de hayat ağırlık üstüne ağırlık versin üstüne...
  4 ... essy
 • podcast kurdi

  1.
  Spotify'da yer aldığını yeni keşfettiğim harika kürtçe podcastların olduğu kanal. Her podcast farklı konulara değiniyor. Film, müzik, edebiyat vs.
  Umarım daha fazla podcast yayınlanır, çok az buldum çünkü. Doyamıyorum dinlemelere...
  2 -2 ... essy
 • ele sinen balık kokusu

  1.
  Elimi koparıp atmama sebebiyet verecek. En az 7 kez yıkadım, çitileyerek yıkadım, farklı farklı sabunlarla yıkadım, denemediğim yöntem kalmadı ama bu iğrenç kokuyu çıkartamadım. Kezzaba mı sokayım napayım anlamıyorum kendimden tiksiniyorum şu an.

  Coğrafya hakikaten kaderdir arkadaşlar. 2 hafta önce çatalımla bıçağımla karides, ıstakoz, kalamar gibi deniz ürünlerini afiyetle tertemiz tüketirken şimdi Diyarbakır'dayım ve elimle palamut yiyorum böyle rezalet olamaz. Ağlamak istiyorum buralara ait değilim...
  3 -1 ... essy
 • oyuncak almak için çocuk menüsü yemek

  1.
  Kendime ve oyuncak sevdama dair bir itiraf... Normal menünün zaten ancak yarısı yiyebiliyorum, çocuk menüsü tam doyuruyor. Üstüne de ödül olarak neden oyuncak almayayım ki ha??

  Teşekkürler burger King, bilhassa şirinlerli oyuncaklarınıza bayılıyorum. Onlara daha fazla ağırlık verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  7 -4 ... essy
 • yaprak dökümü ayşe nin yolu

  1.
  Devam niteliğinde olmasını beklediğim dizi.
  Biliyorsunuz: babaları öldü, anneleri ağzımızın tadı kaçmasın diye diye herkesin tadını kaçırttı, ablaları enişteyi aralarında dönüşümlü kullandı, abisi banka hortumladı, diğer ablası baskılara dayanamayıp kocaya kaçtı ve bu gamsız ayşe'nin nasıl bir psikolojisi varsa zerre etkilenmedi, hiçbir şey olmamış gibi ders çalışıyordu.

  Babalarının tek gayesi temiz bir isimken ve tüm kardeşleri bu temiz ismi kirletirken Ayşe'nin ne durumda olduğunu merak ediyorum. Malum Oğuz öldü, acaba arta kalan eniştesi Fiko'nun kocasıyla mı fingirdiyo yoksa okuyup kariyer mi yapıyo...
  ay yapım lütfen görün bu entrymi!!! Toygar ışıklı da dizi müziklerine başlasın.
  2 -1 ... essy
 • seçmeli yabancı dil derslerinde kürtçe olmaması

  1.
  Aşırı sinirimi bozuyor bu durum. ingilizce var, Fransızca var, arapça var, utanmasalar urartuca bile verecekler ama gelin görün ki kürtçeyi vermekten, öğrenmekten, öğrenmek isteyene sunmaktan dahi acizler. Yazıklar olsun.

  Kürtçe, anaokulundan başkalayıp yükseköğrenime kadar verilmelidir. Adı üstünde seçmeli ders, ben de kürtçeyi seçmek istiyorum hadi bakalım.
  2 -4 ... essy
 • ilk iş gününde kendi kendine çiçek yollamak

  1.
  Napalım arkadaşım çiçek gönderenimiz mi var? mecbur kendimize sipariş verip, kişilik bölünmesi yaşayarak da tüm ruh hastalığımızla kendimize başarı ve tebrik notları yazcaz...
  iş arkadaşlarınızın çiçeği gördüğü an gözlerindeki haset uğruna değer kesinlikle...
  6 ... essy
 • erkeklerin birbirlerine aşkım canım diyememesi

  1.
  Beni hakikaten üzüyo bu durum. Düşünsenize birbirini seven iki erkek arkadaş sırf toplumdan tepki görmemek için gayet olağan olan sevgi sözcüklerini bile kullanamıyorlar, bu toplumsal baskı doğal olarak onları şiddete meyilli hale getiriyor.

  Oysa kendilerini topluma küfür ve hakaretle ispatlama gayretlerine gireceklerine birbirlerine canım, aşkım, bebeğim gibi sevgi sözcüklerini kullansalar hem rahatlayacaklar hem sevgilerini çekinmeden yaşayabilecekler...

  Nolurdu yani hüsamettin mahmut'a bitanem, Orhan cabbar'a aşko dese? illa gay diye yaftalanmaları mı lazım? Hayret bişi yaaaa. Bıktım homofobik leş zihniyetinizden!
  12 -3 ... essy
 • selam yazan erkeği savcılığa vermek

  1.
  Şüphesiz ki tacizlerin önünü kesmek için yapılandır. Bıktık her yerden taciz etmelerinizden anlıyo musunuz? Hayır ya evli olsam, ya ilişkim olsa? Selam ne demektir ya kafayı yicem, ananız bacınız yok mu sizin?
  Bu nasıl bir sapkınlıktır? Aynısı onlara yapılsa hoşunuza gider mi?
  11 -7 ... essy
 • kavga sırasında adres ver diyen tip

  1.
  Yetti ama, tüm kavganın tadını tuzunu bozuyorsunuz. iki dövüşüyoruz diye hemen yok adres ver demeler, konum at demeler... Valla kardeşim benim delikanlılığım burda, işine gelirse. Konu adamlığa gelince ben kalkarım, dayak yemeye niyetim yok. Denyolar yaa.
  6 -4 ... essy
 • can yaman erkekse sözlük erkekleri ne

  1.
  can yaman gibi karakter/zeka/fizik gibi her alanda başarılı bir insanlık harikası varken ve bu mükemmel şahsiyet de erkek iken sözlük erkeklerinin ne olduğu sorunsalıdır...

  beyler nesiniz siz ya? tipinizin ortalaması 10/2, zekanızın dibini sıyırıyorsunuz, götünüz göbeğiniz ekşici loserlar gibi yağ bağlamışken can yaman'la aynı cinsiyete mensup olmak size kendinizi nasıl hissettiriyor???!
  7 -10 ... essy
 • rüstem isimli kızların genel özellikleri

  1.
  Oldukça zarif, çekici, asil tavırlı sevimli kızlardır. Alımlı ve çalımlı olmaları da ekstra özellikleri.
  Bi bakanın defalarca baktığı, herkesi kendine hayran bırakan güzellerinin olması gibi yanları da mevcut.
  2 -6 ... essy
 • jean paul sartre ın kürt olması

  1.
  Dün bir kitabını okurken soru eklerini kullanmadığını fark etmemle idrak ettiğim gerçeklik. Belliydi zaten abi. Bu güçlü varoluşcu düşünceler basit bir Fransızdan çıkmazdı çünkü biliyorum.

  jean paul sartre ın kürt olması
  He vollah reddediyorum.
  9 -6 ... essy
 • yazar cizer34 un annesinin ölmüş olması

  ?.
  Şerefsizlik tanımı bir insana bürünmüş olsaydı bu başlıktaki malum haysiyetsiz olurdu.
  4 ... essy
 • ülkede yaşayan herkesin kürtçe öğrenme gerekliliği

  1.
  Kürt - Türk arasındaki iletişimi geliştirmek, diyalogu arttırmak ve birbirlerine daha fazla yakınlık duymaları açısından yapılması elzem olandır.

  Bir kürt nasıl Türkçe konuşabiliyor, kırsal kesimde yaşayan Kürtler dahi Türkçeyi anlayabiliyorsa keza türkler de kürt komşuları/sevdikleri/yakınları/arkadaşları için öğrenmelidirler. Anlamak/anlaşılmak ve daha sağlıklı ve canlı bir iletişim için kürtçe öğreniverin bi zahmet.
  8 -9 ... essy
 • adres ver diyen yazarın çiçek göndermesi

  1.
  Oldukça ince düşünceli bir yazardır. Kavganın en hararetli yerinde adres ister, siz de casaretinize halel gelmesin diye verirsiniz, +300 kuzeninizi toplar savunmaya geçersiniz fakat o da ne? Bir kurye gelir ve elinde de çiçekler...
  Olay nasıl da tatlıya bağlandı, off düştüm...
  3 -2 ... essy
 • adres soran erkeğe biber gazı sıkıp kaçmak

  1.
  Adres sorma bahanesiyle ırz düşmanlığı yapması kuvvetli olan erkeği geri püskürtmektir. Ahlaksız herifler yaa. Sanki asıl niyetinizi bilmiyoruz.

  Misal dün erk*ğin teki falanca sokağı sordu, sanki amacını bilmiyoruz. Cebinde akıllı telefonu ve navigasyonu varken bana sorması apaçık gösteriyor asıl niyetinin basit bir sorgu olmadığını. Hemen "bi sn" deyip çantamın ön gözündeki biber gazını sıkıp kaçtım. imdat sapık diye bağırmadığıma dua etsin ırz düşmanı köpek.
  5 -4 ... essy
 • markette sırasını veren erkeğe sevgilim var demek

  1.
  Haddini bilmeyerek kasadaki sırasını art niyetlerle veren erkeğe tokat etkisi yaratacak, kendisini de yaralayacak cevaptır. Evet benim sevgilim var gerizekalı tamam mı?

  Hayır bi de gerekçesi bu: benim ürünlerim daha azmış, onunki fazlaymış.. Sanane pardon? Belki beklemek istiyorum ben? Acelem yok yani sanane? Utanmıyor musun sevgilisi olan kıza böyle basit centilmenlik numaraları yapmaya? Terbiyesiz.
  Sevgilime anlatınca çıldırdı haklı olarak. Sakin ol cnm.
  11 -11 ... essy
 • kocasının bikini giymesine izin vermeyen çomar

  1.
  Kocasını malı gibi gören bir çomardır. Evlendi diye üstünde söz hakkı olduğunu sanır, daha da korkuncu hayatı üstünde hakimiyet kurar. Kocasının kendi düşüncelerinin, hislerinin, isteklerinin olduğunu bilmek istemeyecek kadar da bencildir.

  Asla kocişimin giyimine karışmam ona güveniyorum çünkü. Canım benim ya.
  5 -1 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum