• canım yerine canim yazmak

  1.
  Kendimi aniden yunan gibi hissediyorum, sanki uzun yıllar evvel göç edip Türkiye'ye yerleşmişim de hâlâ bazı harfleri düzgün telaffuz edemiyormuşum.
  Zihninize net olarak yansıtmak için kurtlar vadisi'ndeki iplikçi nedim örneğini de verebilirim.

  Canimm, endaksi canim. Ah ölezeğim.
  10 -4 ... essy
 • yanından geçen engelliye öküz gibi bakan kişi

  1.
  O öküz bakışlarıyla o engellinin üzüleceğini aklından bile geçirmeyen bir aptaldır. incelenecek neleri var? Bi de bazıları cık cık yapmıyor mu çıldırıyorum. Yanında şükür duasına da çıkın isterseniz sığırlar.

  Engellilerin kendilerini toplumdan soyutlamaları Çok normal. Böyle bir topluma ne öğretilir, nasıl empati aşılanır ki?
  11 ... essy
 • gta da ambulans şoförü olmak

  1.
  Adam öldürmeye, kumara, içkiye, kötü alışkanlıklara tövbe edip huzurlu ve sakin bir yaşam sürmek için yapılan sevap point dolu hareket.
  Hayat Çok garip... Öncesinde adam öldürürken sonrasında yaralı insanlara yardım ediyorsun... Hey gidi dağ gibi Tommy Vercetti reis...
  4 -1 ... essy
 • gta da araba sürerken kırmızı ışıkta durmak

  1.
  Kurallara uyan bir sürücü olduğunuzu gösterir.
  Oyun falan ama böylesi ayrıntılar es geçilememeli. Kırmızı ışıkta durup, sarıda hazırlanıp, yeşilde geçerim. yayalara da öncelik tanıyan örnek bi sürücüyüm... Toplumu benim gibiler kalkındıracak!
  16 -4 ... essy
 • lamborghini ye lpg taktırmak

  1.
  Az yakması için yapılması elzem olandır. Napalım arkadaşlar, Lamborghini'nin vergisi, bakımı, cartı curtu çok pahalı. Masraflardan kısmak gerekiyordu, bi de benziniyle uğraşamam...
  Ay bi de mor stop ışığı mı taktırsam? Dikiz aynasına astığım tesbihle uyum içinde olabilir.
  7 ... essy
 • açık oy vermenin gösteriş olması

  1.
  Sağ elin artı oy verdiğini sol el görmemeli düşüncesinde bir hayırsever olduğum için asla açık oy vermiyorum. Gösterişi, şovu sevmem çünkü. Karşımdaki minnet duymasın, mahcup olmasın istiyorum... Ama hep iyi niyetimden kaybediyorum...
  12 -1 ... essy
 • göz doktoruna güzel günleri göremiyorum demek

  1.
  Doktorun diplomasını yırtıp bir sahil kasabasına yerleşip hayatını sorgulamasına sebebiyet verir. Sarsılır, yıkılır, bilmediği yerden gelir şikayet...

  Verdiğin hiçbir lens, gözlük güzel günleri göstermiyor be doktor... Güzel günlerimiz olmadıktan sonra net görmüşüz ne fark eder? Tamam doktor, sus doktor...
  25 -1 ... essy
 • evi arabayı satıp yozgat a yerleşmek

  1.
  Ara ara gelen istek. Napıyorum ki bu şehirde? Beni buraya bağlayan ne var ki? Satsam şöyle evi arabayı, gitsem Yozgat'a, güzel bi yazlık alsam...
  Bahçesinde domates biber maydanoz eksem... O kadar bunaldım ki çevremdeki samimiyetsiz insanlardan, şehir trafiğinden gürültüsünden...

  Değer be. Hayali bile nefesimi kesiyor heyecandan... Huzur arıyorum sadece! Bekle beni Yozgat!
  6 -4 ... essy
 • asker arkadaşımdı şimdi hayat arkadaşım oldu

  1.
  En tatlış düğün arabası yazısı...
  Sanırım netflix sponsorluğunda gerçekleşen bir düğün bu. Dizilerindeki eşcinsellik az gelince bi de böyle gerçek hayata da taşımak, normalleştirmek istemişler. *
  asker arkadaşımdı şimdi hayat arkadaşım oldu
  15 -12 ... essy
 • sevgiliyle asit yağmurunda el ele yürümek

  1.
  10/10 aktivite be...
  Hem mutlusunuz, hem heyecanlı, hem yağmur yağıyor... oldukça romantikli bi ortam değil mi ya? Düşünsenize karşılıklı eridiğinizi, etinizin cızırdadığını...

  Kimyagerler favlayabilir mi? Birkaç şey soracağım da. Yardımcı olabilirlerse sevinirim...
  19 -6 ... essy
 • knşmmz grkn şylr vr

  1.
  Keşke bu başlık da trollük eseri olsa. Maalesef bu isimde bir kitap var. Önerilerde karşıma çıkınca uzun süreli şok yaşadım. Ciddi ciddi böyle bir kitap çıkarılıyor, uğruna ağaçlar kesiliyor. Hem doğayı hem zihni mahvediyoruz bu ne ya.
  kelime dağarcığı 50 kelimeyi geçmeyen sosyal medya fenomenlerinin etkisiyle gelişen Türk edebiyatının geldiği son durum. Tam da wattpad belasından kurtulduk derken.
  knşmmz grkn şylr vr
  Kitabın sonsözü de şu galiba: üff snne be slk.

  Edit: bayılıyorsunuz duyar kasmaya. Kitabı kapağına göre değil, ismine göre yargılıyoruz. Önyargılı olacaksam da olayım. 'konuşmamız gereken şeyler var' yerine böyle ergence bi isim almak başlı başına saçmalıktır.
  33 -11 ... essy
 • ilk buluşmada kır düğünü isterim diyen kız

  1.
  Buluşmanın asıl amacını ve gidişatını yönlendirmek isteyen, bilindik kızlardan olmayan, niyetini baştan belli eden kızdır.

  ilk buluşmada düğün planlarını anlatır, ikincide aileleri tanıştırır, üçüncüde söz nişan yapılır. Bu hızla beşinci buluşma da nikah salonunda olur bence. Böyle niyeti ciddi kızları üzmeyin beyler.
  14 ... essy
 • erkek görünce yolun karşısına geçmek

  1.
  erkek fobisi olan her kadının yaşadığı korkuyla önlem amaçlı yolun karşısına geçme durumudur.

  Allah korusun ısırırsa falan aşılarla hastaneyle uğraşmak istemiyorum. En iyisi korktuğunuzu belli etmeden yavaşça yolun karşısına geçin, hiç tedirgin olmayın çünkü korktuğunuzu anlıyorlar. Göz teması da kurmayın, sonra türkü çığırtıyorlar. Kafanızı önünüze eğip, olanca hızınızla yürüyüp,bildiğiniz tüm duaları okuyarak yolu değiştirin. Nas ve Felak çok etkili bu konuda.

  Pirelidirler bi de. Maalesef belediyeler bu konuda çok yetersiz, barınaklar rezalet durumda. Aşıları var mı yok mu ilgilenmeden sokaklara salıyorlar. Küpesi olan erkekler nispeten daha uysallar ama ihtiyatı elden bırakmayın derim gene de.
  13 -1 ... essy
 • yavaş yürüyen yaşlının kolundan tutup hızlandırmak

  1.
  Yolu tıkayan yaşlıya yapılması gerekendir. Önlerinden geçip yürüsem vicdanım rahat etmez arkada bıraktığım için, e arkalarından yürüsem geç kalacağım. Napalım mecbur koluna girip kendi adımlarıma uydurmak zorundayım.
  Bi hayırsever de diğer koluna girerse sevinirim. Hızını iki katına çıkarırız.
  7 -1 ... essy
 • kola demet akalın dövmesi yaptırmak

  1.
  Başlık şaka veya trollük içermiyor, tamamen ve kesinlikle doğru. *
  kola demet akalın dövmesi yaptırmak
  Allah kızın anasına babasına sabır versin. Sen kızını doğur, büyüt, gözünden sakın, giydir, yedir, içir, eğit derken yıllarını heba et o da gitsin bi şarkıcının dövmesini yaptırsın. Hakikaten büyük imtihan.
  16 -1 ... essy
 • yürürken yaşlıları geçince oluşan vicdan azabı

  1.
  Yaşlılar belleri bükük bi şekilde ağır ağır sendeleye sendeleye yürürken, yanlarından hızla geçip onları arkamda bıraktığım an içimde oluşan ve büyüyen vicdan azabıdır.

  Acaba üzülüyorlar mıdır? Ya da arkamızdan ne düşünüyorlardır? Siz de bizim gibi olacaksınız eheheh diye kıs kıs gülüyorlar mıdır?
  Üfff yaşlılar çıkmayın dışarı lütfen ya.
  9 -1 ... essy
 • kaşık fırça

  1.
  Kesinlikle fondöteni en güzel yediren muhteşem fırça. Veya fondöteni yiyen fırça, emin değilim. *
  Normalde cildim kuru olduğundan fondöten Pütür Pütür duruyordu yüzümde, günün sonunda da kusma yapıyordu. Fakat yıllardır makyaj organizerimde duran kaşık fırçayı bu sefer kullanayım diye elime aldım ve müptelası oldum. Cildimde Pütürlük yok, pürüzsüz. Üstelik fondötenli! Hemi de kalıp gibi durmuyor!

  Allahım, maybelline eyestudio lasting drama gel eyeliner 24hr eyeliner acımın üstüne çok iyi geldi bu. Gerçekten de Allah bir kapıyı kapatıyorsa ötekini açıyormuş. Çok doğru... Arkadaşlar, inancınızı sarsmayın... inanın, güvenin ve tevekkül edin.
  7 ... essy
 • feminizm düşmanı erkeklerin kötü mahluklar olması

  1.
  Kadınların feminizm sayesinde oluşan güçlerini, kendi ayaklarının üstünde durmalarını, güçlenmelerini hazmedemeyen erkek kötüdür ve insan değil mahluktur.

  Dayanamıyorsunuz di mi? Kadınları kendinizle yarışıyor görmek kanınızı çekiyor, kuduruyorsunuz. Evlere hapsetme hayalleriniz varken her alanda kadınlarla karşılaşmanız zorunuza gidiyor. O halde Gitmeye devam etsin, biz her yerde olmaya devam edeceğiz. Ağlayın.
  Var olsun ideolojimin feminizm ulusu!
  8 -8 ... essy
 • kavgaya adam toplayan kız

  1.
  5 litrelik su bidonu taşıyamayan kızlar için, kavgaya adam taşımaktan ve toplamaktan kaçınmayan gözü kara, hırslı, korkusuz, yiğit ve cengaver kızları üzüyorsunuz beyler.

  Kavgaya adam taşır, kavga sırasında kullanılacak materyallerin tedariğini sağlar, kavgadan sorumlu koordinatörlük görevini gönüllü üstlenir... Şu güçlü kadın profiline bakar mısınız?
  Ama işte böyle bir kızı siz hak ediyor musunuz?
  10 -3 ... essy
 • hz ibrahim in koyun tüccarı olması

  1.
  islam tarihçisi ve araştırmacı Twitter girl ablamızın ortaya attığı bi iddia.
  hz ibrahim in koyun tüccarı olması
  Ben ikna oldum şu an. Boşa kesmişiz koyunu ya öfff.
  9 -2 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum