• evlenilmeyecek erkek tipleri

  12.
  evlenmeden önce her haltı yiyen, evleneceği sırada iffetli, ahlaklı, namuslu, doğduğu günkü gibi temiz bir kadınla evlenmek isteyecek kadar kepaze erkekler.

  ha ek olarak ikizler, kova, yay, koç erkekleri de benden uzak olursa sevinirim.
  33 -13 ... essy
 • ilk görüşte mi yoksa zamanla mı aşık olunur

  147.
  ilk görüşte aşkta dış görünüşe tav olunur. geçerliliği kısa sürer. tanışma fırsatını elde ettiyseniz bir müddet sonra umduğunuzu bulamama, dış görünüş gibi başta çekici bulduğunuz etkenlerin içi boş bir balon olduğunu anlamış olursunuz.

  oysa zamanla hiç bilmediğiniz yönleri açığa çıkar; bakış açınız değişir, ruhuna inmeye çalışır, daha iyi tanımaya başlayıp ve o vakit de duygularınızın çoktan biçimlenmiş olduğunu farkedersiniz.

  mehmet rauf'un eylül kitabında şöyle tanımlanır: ''sevmek bir hastalık gibi geldikten ve sizi kavrayıp zorladıktan ve acı çektirdikten sonra anlaşılan, o zaman görülüp incelenebilen bir hal olmalıydı.''
  11 ... essy
 • türk erkeklerinin hint erkeklerine benzemesi

  4.
  kesin ne olduysa gazneliler döneminde olmuştur. mahmut reyiz dur oraya da islamiyet taşıyam derken olan oldu, evlilikler, sonrasında üremeler başladı vee sonuç. hintlilerin genleri günümüzde de nesilden nesile varlığını sürdürecek.
  o kavruk esmer ten, koca pörtlek iri gözler, kıllar falan hepsi hint ırkı işte.

  ya bi hükümdar da kalkıp iskandinav ülkelerine islamiyeti taşısın, bi padişah da oraları feth etsin ama yaa. sarışın erkek görür içimiz açılırdı. şimdi bu hint ameleleri hiç çekilmiyor.
  4 -7 ... essy
 • hande erçel i ciddi ciddi beğenmek

  1.
  bu tosun kızı ciddi ciddi beğenmektir.

  şaka mısınız siz ya? bizim buranın köylü kızlarına benziyo. siz elmacık kemiği nedir bilmediğiniz için hande merak uyandırıyor sizlerde ama cidden yüzü çok sıradan. bedeni desem zaten basenleri bağımsızlığını ilan etti edecek neyin beğenisindesiniz lan vizyonsuzlar?

  hande erçel i ciddi ciddi beğenmek

  buyurun handeciğinize bakmalara doyamayın e mi ajkshs.
  11 -4 ... essy
 • www geriistiyorum com

  2.
  ben de onu geri istiyorum napcaklar saçlarını yolup getirecekler mi?
  6 ... essy
 • amed

  246.
  Diyarbakır'ın Osmanlı devleti zamanındaki ismidir. asıl ismi amid'dir.

  niye şimdilerde amed denildiğinde kuduruyorsunuz anlamadım. o kadar cahilsiniz ki, amed'i sadece kürtlerle ve kürtçülerle bağdaştırıyorsunuz. bilhassa osmanlı torunları kudurmazsa sevinirim. açın da iki kitap okuyun.
  7 -10 ... essy
 • ota boka duyar kasan insan

  20.
  bıktım bu duyar kasıcılığınızdan cidden. adamların eli klavyede tetikte bekliyor, bir şey olsa da duyar kassak diyorlar.
  adam akıllı fikrinizi beyan edemezsiniz bile çünkü klavyenin ardından ideal insan profilinde olan adeta iyi niyet elçisinin radarına takılırsınız.

  bakın mesela ''günaydın, bugün sabah mutluyum'' dersiniz peşi sıra duyarlar gelir;
  ''yazık sana filistin'de çocuklar ölüyo, insanlar hastalanıyo, askerler şehit oluyo, kadınlar şiddet görüyo sen de mutlu oluyosun öyle mi püüüğğğ sana!!! yazıklar olsun!!''

  veya şöyle bi versiyonu da var;
  ben ''otobüste yaşlılara yer vermek istemiyorum'' derim;
  ''sen de yaşlanıcan püüüğ sana, yürümeye takatin olmadığında görürüm seni, inş yaşlanınca otobüste ayakta gidersin, yazık seni eğitenlere, senin deden nenen yok mu bla bla bla''

  kudurun.
  6 -4 ... essy
 • hürrem sultan

  182.
  osmanlı'da bu ve kösem gibi cengaver, yiğit, dişli, ülke yönetiminde etkili, cariye olarak gittikleri sarayda nikahlı eş olarak çıkan 3-5 kadın daha olsaydı var ya osmanlı'da kadın hareketi başlar, feminizm tohumları ekilir, kadınların sesleri daha gür çıkardı.

  harikasın sen hürrem bebeğim. nasıl koskoca padişaha nikah kıydırttın helal sana ya. biz hala umutsuzca stalk yapalım. seviliyosun.
  3 -1 ... essy
 • 24 nisan 2018 adıyaman depremi

  2.
  diyarbakır'da da hissedilmiş depremdir.

  tam uyuyacakken yatağım beşik gibi sallandı muhteşemdi ya. neyse. bugün de ölmedim anne.
  6 -7 ... essy
 • otobüste yaşlılara yer verme saçmalığı

  1.
  vermiyorum abi bunlara yer falan. tutunacak direk bile vermem elimde olsa. hatta otobüse almam.

  oh sen al beleş kartı, sabahtan akşama beleşlikten nasiplenip amaçsızca ordan oraya gezin dur. kadınsan aytenlerin aysellerin gününe git kısırları tıkın, adamsan diğer semtlerdeki kahvehanelerde zaman öldür sonra gel otobüste yorgun gençlerden yer isteme yüzsüzlüğüne gir. he oldu.
  vermeyin şunlara yer, hep siz şımartıp tepemize çıkarıyonuz. yaşlıysanız yaşlılığınızı bilin oturun seda sayan izleyip bamya ayıklayın evinizde.
  16 -35 ... essy
 • sayısalcıların kendini zeki zannetmesi

  31.
  Bi de sayısalcılara zeki demiyorlar mı beni bir gülme tutuyor. Bunlar mı zeki? Güçlü kuvvetli bir hafızaya bile sahip değilken, tüm alanları matematik ve türevleri iken, soruları 3-5 formül ile çözüyorlarken bunlar mı zeki allah aşkına ya. En fazla uzaylı Zekiye olurlar.
  Kasım kasım kasılmaları, tepeden bakmalar falan. işte bakın bunlar hep mallık alameti.

  Oysa sözelciler öyle mi? Kültürlü olmalarının yanı sıra güçlü hafızaya sahip oluşlarından haliyle de zekalarında artış olur. Kolay mı anam savaşların antlaşmaların tarihlerini, neden ve sonuçlarını akıllarında tutmak?
  Tüm medeniyetleri, imparatorlukları, birlikleri öğrenmek?
  Hangi denizin nereye döküldüğünü bilmek, iklimleri incelemek, bitki örtüleri ile yetiştirilen ürünlerin uyumlarını incelemek?
  Felsefede kafa patlatmak, dil ve anlatımda yazım kurallarına, noktalamalarına, baglaclara dikkat edip edebiyatta tüm yazarları, dönemleri, şiirleri yalayıp yutmak?
  Hadi şimdi yallah. Sözelciler candır.
  9 -16 ... essy
 • la casa de papel

  394.
  o kadar sosyalist anlamlar taşıyor dedik, toplumu güzel bir biçimde eleştiriyorlar, niyetleri para olsaydı 3. sezonu da çekerlerdi dedik... noldu? popülerlik ve para kazanma isteği verdikleri tüm mesajları öldürdü.
  yani cidden komünizm parayı bulana kadarmış. üzüldüm.
  9 -3 ... essy
 • sivilce izleri için öneriler

  22.
  yaşlanınca suratta artan her kırışıklık nasıl ki yaşanmışlığın, zamanın, acının, mutluluğun göstergesi ise bu sivilce izleri de vakti zamanında sivilceleri nasıl patlattığınızın, hızınızı alamayıp kanattığınızın, aynaya fiyuvv diye sıçrayan iltihabın ve sıkarken pıt sesinin çıkmasının göstergesi. *

  her gece uyumadan evvel limon suyu sürün. cildi onarırken lekelerin giderilmesinde büyük yardımcı olur.
  1 -2 ... essy
 • yazarak çalışmak

  24.
  ezbere dayalı, haliyle sonrasında unutulacak bilgilere sahip olmaktansa yazarak, anlayarak, daha anlaşılır ve kalıcı bir biçimde çalışma türüdür.

  yalnız geçen gün yazarak daha iyi öğreniyorum, bunları deftere geçirem iyice bir kavrayam dedim sonra bir de farkettim ki tüm kitabı yazmışım ajshsj. umarım yayınevi telif atmaz. *
  4 ... essy
 • kahveyi koklamadan içmek

  2.
  bitmedi mi daha bu kahve edebiyatınız? bir aralar da leyla ile mecnunun etkisiyle çay modaydı da.

  kahveye anlamlar biçmek yerine bir an evvel kafeininden nasiplenmek istiyordur. tavsiye ederim. zihninizi açar, sonuca odaklanır, romantikliğe gerek kalmaz.
  6 -2 ... essy
 • bir erkeği çekici kılan özellikler

  131.
  valla açık konuşucam; sarışın olması. geriye kalan tüm erkekler çöptür.
  kumralmış, esmermiş, buğday tenliymiş, beyaz tenliymiş, kızılmış, siyahiymiş. peeh. ölün lütfen.
  sarışınlar hariç.
  3 -13 ... essy
 • en nefret edilen mekanlar

  1.
  Kesinlikle spor salonları ve kahvehaneler.

  Spor salonları çünkü; protein tozuna abanıp, koşu bandında iki koşup, üç beş kez halter kaldırdı diye kasılarak, acizce zavallıca yapılan kasları gösterme gayreti ancak zeka denen şeyi kullanamayan, kendini sadece bedenen geliştiren, işin üzücü yanı bununla övünen erkeklerle dolu olması.

  Kahvehaneler çünkü; bu miskinhanelerde zamanını değerlendirmek yerine okey ve 101 oynayarak öldüren, çay içmekten dişleri sararan, malak gibi oturan heriflerden hep tiksinmişimdir.

  Bu iki mekan kapatılsın.
  1 -3 ... essy
 • sözlük kızlarının yaptığı yemek fotoğrafları

  46.
  Uzun zamandır Yoktum, birileri demiş öldü... Şimdi yazsınlar; hamaratlığı, yeteneği, asaleti ve prensliliği ile bilinen efsane geri döndü!

  sözlük kızlarının yaptığı yemek fotoğrafları

  Diyarbakır usulü bol sumaklı dolmadır. yiyelim anam.
  10 -14 ... essy
 • ayak bileklerini göstermedeki amaç

  14.
  halı yıkar gibi bilek yukarısında değil de, tam bilek hizasında pantolon biterse bu bacak boyunu daha uzun gösterir. üstelik oldukça da hoş bir görüntü sağlar. tabii kadınlar için geçerli bu.

  erkekler yapmayın rica edicem, valla kusucam bi gün. bacaklardan fışkıran kıllar, bilek gösterme çabası, babet, alınmış kaşlar, 3 beden küçük daracık tişört.... öğk yani.
  spor salonları kapatılsın cidden. amaç sağlık sıhhat falan değil.
  16 -4 ... essy
 • çocuğa anne soyadının verilebilmesi dönemi

  3.
  işte bu. Şükür ki hala ülkemde güzel şeyler de oluyor. Evladım deyus babasının (demek şerefsiz ki boşanmışım) (veya nafaka için de evlenmiş olabilirim aajshsjjs) soyadını alacağına anasının soyadını alsın ki başı dik, göğsü kabarık yürüsün.
  Canım evladım, anan senin için nelere katlanıyor gör bak.
  5 -6 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum