• üzgünken uyumak

  28.
  Uykuya en kolay dalma hali.

  Üzgünken bir anda yoruluyorum, ağzımı açmaya takatim olmuyor. Sanki taş taşımışım, hamallık yapmışım, madende çalışmışım, inşaata çuval taşımışım, en zorlu dağları tepeleri aşmışım gibi bitkin düşüyorum. Öyle bi yorgunluk ki bu; hiçbir şey düşünemiyorum bile. Donuklaşıyorum, tepkisizleşiyorum. Yalnızca tek bildiğim uyumanın iyi geleceği ve kendimi o boşluğa teslim etmenin bana sağlayacağı fayda.

  Uyanınca geçmeyeceğini, sorunların, insanın üstüne çullanan yakıcı problemlerin devam edeceğinin bilincedir kişi, fakat o kısa süreli de olsa uzaklaşma, kaçma, uykuda huzur bulma durumu belki de yıpranan ruhu onaran tek şey,
  15 ... essy
 • bekaret takıntısı

  32.
  Olabilir, kişilerin takıntıları olabilir. Yalnız şu hususla: takıntı haline getirdiğiniz hassasiyetinizi siz de uygulayacaksınız.
  Yok öyle her boku yiyip yiyip evlenince de edepli ahlaklı kız arayışlarına girmek.

  Kendi mide bulandırıcı ahlaksızlığınızla namuslu kız aramayın, komik oluyorsunuz. Umarım herkes dengiyle karşılaşır, umarım.
  17 -1 ... essy
 • en kinci burçlar

  5.
  Yengeç diyenler çok haklı. Feci kin tutarım, yapılanı asla unutup sineye çekmem, yıllar sonra bile tüm tazeliğiyle anımsar, bana bunları reva görenlere öfkemi diri tutarım.
  Korkmayın, titreyin!
  13 -8 ... essy
 • kuran okuyan annenin yanında incil okumak

  4.
  Baba da tevrat okuyacaksa harika bi dinler arası uyumu ve örnek hoşgörü tablosu sergilemiş oluruz.
  7 ... essy
 • teşekkür edince tepki vermeyen garson

  8.
  Eğer teşekkürüme karşılık verseydi masayı toplarken ona yardım edecektim ama hak etmiyor. Yerleri süpürdüğü yüzüyle masayı da temizlesin bakalım.

  yorgundur, cins cins insanla muhatap oluyordur, gidip gelmekten bezmiştir bari biz Nazik olalım diyoruz da nafile. Hayır illa rica ederim, afiyet olsun vs demelerine de gerek yok, bi mimik yap, anlamsız bi ses çıkar be.
  Hoş, yurdum insanının tümü böyle gerçi. Günaydın dediğiniz kişi tip tip suratınıza bakar.
  18 -2 ... essy
 • dövme yaptırılası sözler

  921.
  Bileğime bileklerime kadar acıyo yazardım şahsen.

  Biz seni hak edecek ne iyilik yapmış olabiliriz be ido tatlıses...
  13 -1 ... essy
 • essy i göremeden ölmek

  3.
  essy i göremeden ölmek
  19 ... essy
 • unutulmaz film replikleri

  8821.
  +Dün gece neredeydin?
  -Çok uzun zaman geçti, hatırlamıyorum.
  +Peki bu akşam seni görebilecek miyim?
  -O kadar uzun vadeli planlar yapmam.

  Casablanca.
  13 ... essy
 • internetten tanışılan erkeğin homo erectus çıkması

  1.
  Şaşırttığı kadar üzer de. Neticede farklı primatların insanlarısınız.
  O yeni yeni alet keşfederken, hâlâ avcılık yaparken nasıl bir ortak yönünüz olabilir ki? ıyy asla.

  Üstelik çok krolar ya, garip garip sesler çıkarıyorlar. Henüz dilleri gelişmiş değil, sanırım engellicem.
  12 -1 ... essy
 • ateistlerin cinlerden korkması

  34.
  gerçekten böyle bir ateist gördüm bir forum sitesinde. bilimde bilgili donanımlı kültürlü, sözüm ona her şeyin cevabını bilimle veren, verebilecek gücü kendinde bulan, kendine güvenen, cevapları alakasız olsa da hazır olan biri vardı. görmediğim yaratıcıya da, çelişkilerle dolu kitabına da inanmam diyen biri cinlerden korktuğunu ve bunun ateistliğine halel getirmediğini belirtmişti. çünkü gayet normalmiş. ateizmdeki tek husus tanrıya inanılmamasıymış.
  abi kafanız nasıl güzel sizin ya.

  Tanrıyı inkar eden, cinleri mi inkar edemeyecek? Hadi bilinçaltı, korku, korkutularak büyütülmüştür diyorsunuz da, bu mantıkla tanrıdan da korkarak büyümesi gerekir, haliyle inanması kaçınılmaz olurdu. Ama kendini ateist görüp Tanrıyı reddedecek kadar cengaver işte. cinden korkma gülünçlüğüne kılıf uydurmayın. *

  edit: bahsettiğim forum sitesi ateistforum idi. nickini hatırlamıyorum, hatırlarsam editlerim. hatta durun bulayım da, bakıp bakıp gülelim.
  9 ... essy
 • yalan söyleyememek

  19.
  Elalem çatır çatır yalanlarını söylerken, söylediği yalanlara kendileri de inanıyorken değil yalan söylemek, doğruyu bile gizleyemiyorum.

  Hayır tamam dürüstlük timsali değilim, yalan söylüyorum elbette zor durumda, fakat beceremiyorum. Yalan söylediğim kolayca anlaşılıyor. Mesela kekeliyorum, göz teması kuramıyorum, bir söylediğim ötekini tutmuyor ve kısa süre sonra söylediğim şeyi unutuyorum. Yalancı bi pislik değilim şükür ama bazen gerekip söyleyince de resmen halimden tavırlarımdan beceriksizlik akıyor...
  Aranızdaki profesyonel yalancılar ders verebilir mi pls? Tercihen ikizler burcu olsun, en iyi onlar beceriyor çünkü.
  12 ... essy
 • essy

  1979.
  Gece gece hüzne gark olmuş yazar tanesi. Mutlu musunuz? Subliminal mesajlarla kırdınız kalbimi.
  essy
  13 -2 ... essy
 • kışkırtılmış erkeklik bastırılmış kadınlık

  8.
  "nice yetenekli kadınımız, bugün de kendilerine uygun görülen yaşama biçimlerinin içinde tıkanıp kalmıyor mu?
  Sırası geldiğinde, kendilerine bu yolların açık olduğunu söylemek neyi açıklar ki? Ellerine, ayaklarına, duygularına, düşüncelerine görünmez zincirlerin vurulduğu insanın önünde açık bir yol bulunması neye yarar?"
  6 -1 ... essy
 • kemerli burun

  61.
  son zamanlarda kemeri belirginleşmeye başladı burnumun, oysa öncesinde dümdüzdü. son bir yıldır alerjik astımımın artmasından, ha bire kaşınan burnumu çekiştirip durmamdan diye düşünüyorum.
  hayır, laz burnu gibi yamuk ve belirgin değil bahsettiğim kemer. ve bu kemerin yakıştığını, farklı bi hava kattığını düşünüyorum.

  etrafta estetikli, minnoş, hokka, koca yüzlerine eğreti duran minik burunlarıyla aynı fabrikanın ürünü gibi dolaşan kızlara inat kemerli burnumla mutluyum, aşırı tarz oldu he. *
  hem ayrıca kürtlüğümün hakkını vermem lazım tabii ki.
  12 -6 ... essy
 • mide yanmasına karşı acil çözüm önerileri

  3.
  Karbonatlı su. Bi su bardağına yarım çay kaşığı karbonat.
  içtikten sonra göreceğiniz faydaya karşılık olarak dualarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  16 ... essy
 • ilk buluşmaya gelinlikle gelen kız

  49.
  Siz normalde nasıl gidiyorsunuz ki? Ben hep kabarık gelinliğim, kabarık ve simli gelin başım ve porselen makyajımla gidiyorum. Bu yüzden mi ikinci buluşma olmuyo acaba?
  Veya makyajımı mı beğenmediler? Ya da gelinliğin kabarıklığı yeterli değil mi? Lütfen aydınlatın...

  Acaba çok mu korkutuyorum erkeklerin gözünü? E ama onlar da benim niyetimin ciddi olduğunu, eğlenmek ve vakit öldürmek için onlarla birlikte olmadığımı anlamalılar! Ben o bildikleri kızlardan değilim.
  Çıkışta nikah dairesine gideriz diye düşünüyorum ama eve bile bırakmıyorlar, engelliyorlar her taraftan... Görgüsüz hanzolar nolcak.
  9 -5 ... essy
 • 200 babadan 20 sinin çocuğu başkasından çıkıyor

  2.
  Tam da Az önce murat menteş'in antika Titanik kitabında şu cümleyi okumuştum: her 10 çocuktan biri, biyolojik babası olmayan bir adam tarafından büyütülür.
  Korkunç.
  12 ... essy
 • masumiyet müzesi

  286.
  Kitaptaki hikayenin gerçekten yaşandığını ve karakterlerin de bir zamanlar yaşadığını düşünüyorum. Belki içinden bir şeyler çıkarılmış, yeni şeyler eklenmiştir fakat kesinlikle ortada olan bir gerçeklik var.
  Güya hayali Bir kitaptan yola çıkılarak kurgusal bi müze kurma fikrine inanasım gelmiyor. Ve arkadaşlar Füsun 12 Nisan doğumlu yani koç burcu. Tüm karakteristik özellikleri aynı. Bu da gerçekliği kanıtlar nitelikte. *
  Okurken sık sık kemal'e saplantılı manyak dediysem de, duyduğu derin aşkın hakikiliği, sevdiğine sadakati duygulandırarak kendisine saygı ve yakınlık duymalı sağladı.
  Füsun'un da ne istediğini bilemez dengesiz tavırlarının da haklı hiçbir tarafını görememekle birlikte, kemal'i anladığım gibi kendisini anlayamadım, kendimi bağdaştıramadım Füsun'la.

  Kitabın içinde müzeye tek seferlik bilet oluşu çok ince düşünülmüş. istanbul'da yaşasam, kitabın arka kapağını kapattığım gibi müze yolunu tutardım ama maalesef içim içimi yiyerek, istanbul'a gidişimde yapılacak ilk şey olacağını kararlaştırmakla yetiniyorum sadece.
  Aşk kitaplarını sevmeyen, bunaltıcı bulan ben bile bu kitabını sırf Orhan pamuk'a olan sevgimden okudum ve yine diğer kitapları gibi pişman olmadan, beğeniyle kapattım.
  8 -1 ... essy
 • gratis e girip para harcamadan çıkan kadın

  16.
  Gratis kartındaki birikmiş puanlarla alışveriş eden akıllı kadındır.
  Bizim puanlar her yeni yılda sıfırlanıyor, hem fakiriz hem safız.
  6 ... essy
 • evlilik teklifinde frodo nun yüzüğünü takan erkek

  1.
  içine isimlerimizin baş harfini yazıp, ortasına da sonsuzluk işareti koyduysa, yaratıcılığından ötürü bir kez daha aşık olacağım erkektir...

  Sanırım yüzüğün sorumluluğunu şakacı bir dille anlatmaya çalışıyor.
  Nikah şahidimiz de gandalf olacaksa neden olmasın? Evet evet evet!!!
  8 ... essy
 • yeni şeyler getiriyorum